WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

8,8 mld zł na reklamy w Polsce w ub.r. 79 proc. trafiło do telewizji i internetu, w IV kwartale 5,5 proc. wzrostu (raport)

Nielsen sprawdzi oglądalność E-Sportu, wiosną w stacji pojawią się reklamy

2018-03-01 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W marcu zrealizowane zostanie przez Nielsen Audience Mesaurement dwutygodniowe badanie oglądalności kanału E-Sport (nadawanego przez firmę Astro). W drugim kwartale w stacji zaczną być emitowane reklamy.

Nielsen sprawdzi oglądalność E-Sportu, wiosną w stacji pojawią się reklamy

- Badanie to jest prowadzone na zlecenie domu mediowego pod kątem wprowadzenia spotów reklamowych w kanale E-Sport. Wprowadzenie spotów nastąpi w drugim kwartale 2018 roku - poinformowała spółka Astro w komunikacie giełdowym.

E-Sport jest nadawany od marca ub.r. Ramówkę stacji wypełniają głównie relacje z najważniejszych imprez gamingowych (kanał ma prawa do transmisji z 11 turniejów DreamHack zaplanowanych w br.), a także programy publicystyczne (m.in. „The Borys Show”, w którym prowadzący zaprasza znanych gości ze środowiska e-sportu).

Wiosną ub.r. kanał pojawił się w ofertach sieci Vetra i Multimedia Polska, Toya i Inea, a w styczniu br. - w ofercie Orange TV.

W ub.r. firma Astro, produkująca też teleturniej „Familiada”, zanotowała 2,73 mln zł przychodów ze sprzedaży i 1,63 mln zł straty netto. Stratę spółka tłumaczyła nakładami na rozwój E-Sportu.

Autor: tw

Wiecej informacji: E-Sport, Astro, oglądalność, Nielsen Audience Measurement, reklama telewizyjna

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia