SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elżbieta Kruk: TVP bardziej pluralistyczna, sytuacja w Trójce naprawiana przez prezes Polskiego Radia

Posłanka PiS Elżbieta Kruk, członkini Rady Mediów Narodowych i sejmowej komisji kultury i środków przekazu, uważa, że dzięki zmianom w Telewizji Polskiej rynek mediów się spluralizował. Kruk zaznacza, że z mediów publicznych zostały zwolnione tylko pojedyncze osoby spośród tysięcy pracowników.

W rozmowie na antenie RMF FM Elżbieta Kruk nie zgodziła się z krytyką Telewizji Polskiej, przede wszystkim „Wiadomości” TVP1, wyrażoną półtora tygodnia temu przez wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego w kontekście krytycznych materiałów o organizacjach pozarządowych. - Współczuję panu premierowi, bo rzeczywiście został dotknięty osobiście i to były emocje chwili - oceniła posłanka.

Jej zdaniem mnóstwo zmian, które od początku br. nastąpiły w TVP, doprowadziły go tego, ż jest ona bardziej pluralistyczna niż wcześniej. - I też sprawia, że media w ogóle, rynek mediów w Polsce, też się spluralizował. Jest to wartość bardzo ważna - dodała.

Z mediami publicznymi w br. pożegnało się kilkuset dziennikarzy i menedżerów, a zwolnienie niektórych krytykowali także publicyści mediów konserwatywnych. Kiedy wiosną Polskie Radio rozstało się z Andrzejem Mietkowskim, zastrzeżenia wyrazili m.in. Bronisław Wildstein, Paweł Lisicki i Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Natomiast po tym jak w listopadzie nadawca zwolnił Andrzeja Szozdę, krytyczną opinię napisał Igor Zalewski.

- Rozumiem te wątpliwości. To są wątpliwości, bo ruch kadrowy jest czymś oczywistym w różnych mediach i różnych firmach. I nie można powiedzieć z góry, ze ruch kadrowy jest czymś złym - skomentowała to Elżbieta Kruk. Zwróciła też uwagę, że w TVP i Polskim Radiu pracuje tysiące osób, z których niewielka część została zwolniona. - Uważam, że ruch kadrowy jest czymś naturalnym i niecharakterystyczny tylko i wyłącznie dla telewizji publicznej czy radia publicznego. Jeśli będziemy rozmawiać na podstawie jakimś tam pojedynczych przypadków, których ani my tak do końca nie znamy ani ludzie, to nic przez to nie pokażemy - stwierdziła.

W zeszłym tygodniu z radiowej Trójki zostali zwolnieni dyscyplinarnie dziennikarze Paweł Sołtys i Wojciech Dorosz, szefowie związku zawodowego pracowników Trójki i Dwójki. W liście do prezes Polskiego Radia skrytykowała to przewodnicząca Forum Związków Zawodowych, negatywną opinię wyraził też szef NZSS „Solidarność”. Miesiąc wcześniej pożegnano się z Damianem Kwiekiem, który był w grupie dziennikarzy solidaryzujących się w internecie z dwoma dziennikarkami odsuniętymi w połowie października od serwisów informacyjnych w Trójce.

Elżbieta Kruk poinformowała, że członkowie Rady Mediów Narodowych oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji rozmawiali na ten temat z prezes Polskiego Radia Barbarą Stanisławczyk-Żyłą. Otrzymali od niej zapewnienie, że sytuacja w radiowej Trójce jest naprawiana. - Mam nadzieję, że będzie naprawiona i uspokojona, że coś się dzieje w tej sprawie i że rozmawiamy w tej sprawie. Nie unikamy tego problemu - powiedziała posłanka PiS. Zaznaczyła, że nie zamierza bronić decyzji o zwolnieniu szefów związku zawodowego.

 

Dołącz do dyskusji: Elżbieta Kruk: TVP bardziej pluralistyczna, sytuacja w Trójce naprawiana przez prezes Polskiego Radia

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
flashka
coś tam coś tam żyje w swoim swiecie .
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami piSSu
Czy dla myślącego człowieka nie jest policzkiem, że - prócz tego, że to banały i frazesy -opinie o tym jak być powinno, na czym polegać ma pluralizm wyraża alkoholiczka pijąca w miejscu pracy ? Dla socjalistów to norma widać. :(
odpowiedź
User
Wald
Jezu ona znowu pije...
odpowiedź