WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Karolina Wojciechowska na czele redakcji „Faktów i Mitów”, Dariusz Cychol wicenaczelnym

„Fakty i Mity” z nowymi dziennikarzami i publicystami

2016-11-25 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Do redakcji „Faktów i Mitów” (Błaja News) dołączyli nowi publicyści i dziennikarze, tacy jak Robert Smoleń, dr Krzysztof Karolczak, Dariusz Rembelski, Dariusz Dyrda i Zbigniew Nita.

„Fakty i Mity” z nowymi dziennikarzami i publicystami

Do zespołu „Faktów i Mitów” dołączyli: Robert Smoleń, były podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz były rzecznik prasowy SLD, dr Krzysztof Karolczak, ekspert ds. bezpieczeństwa specjalizujący się w analizie zagrożeń terrorystycznych, a także Dariusz Rembelski, dziennikarz specjalizujący się w tematyce wojskowej.

Z „FiM” współpracują również Dariusz Dyrda (redaktor naczelny miesięcznika „Ślunski Cajtung”) oraz Zbigniew Nita, który w przeszłości był już związany z tygodnikiem. Wszyscy autorzy zadebiutowali już na łamach tygodnika.

Ponadto redakcja podjęła współpracę z korespondentami zagranicznymi: Vladimirase Zarovskisem (Litwa), Sergei Podrazhansky (Izrael), Alexandr Ronkin (portal Iton TV, Izrael) i Sergey Rykov (Rosja).

- Podjęliśmy też współpracę z polskimi dziennikarzami mieszkającymi i pracującymi we Włoszech i w Niemczech. Są to znani ludzie „w branży”, lecz związani umowami z innymi mediami. Publikować u nas będą pod pseudonimami - tak określiliśmy to w umowach - mówi Karolina Wojciechowska, p.o. redaktora naczelnego tygodnika.

W tygodniku publikowane są też rysunki grafika i satyryka Tomasza Rogowskiego, podpisującego się jako „Tor”. W dalszym ciągu felietony dla pisma piszą m.in. Joanna Senyszyn i Piotr Gadzinowski.

Na początku listopada br. Karolina Wojciechowska, członek zarządu wydającej pismo firmy Błaja News, zaczęła pełnić obowiązki redaktora naczelnego. Natomiast Dariusz Cychol, który dołączył do redakcji w październiku, objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Wcześniej był pracownikiem Telewizji Polskiej.

Poprzednio redaktorem naczelnym „Faktów i Mitów” był Roman Kotliński, który od lutego br. przebywa w areszcie podejrzewany o podżeganie do zabójstwa swojej byłej żony. Po ujawnieniu tej sprawy większość zespołu redakcyjnego tygodnika odeszła i założyła własne pismo „Tygodnik Faktycznie”.

Autor: lb

Wiecej informacji: Fakty i Mity, Błaja News, Robert Smoleń, dr Krzysztof Karolczak, Dariusz Rembelski, Dariusz Dyrda, Zbigniew Nita

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia