WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Policja przeszukała redakcję „Faktów i Mitów”, redaktor naczelny zatrzymany

Redaktor naczelny „Faktów i Mitów” aresztowany, zarzuty podżegania do zabójstwa

2016-02-18 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Prokuratura Apelacyjna w Łodzi oskarżyła redaktora naczelnego tygodnika „Fakty i Mity” (Błaja News) m.in. o wielokrotne nakłanianie dwóch osób do dokonania zabójstwa jego żony. Roman K. został aresztowany na trzy miesiące. - Postępowanie nie dotyczy działalności dziennikarskiej podejrzanego, ani nie ma związku z działalnością redakcji „Faktów i Mitów” - wyjaśnia prokurator Marek Kujawski.

fot. Shutterstock.com fot. Shutterstock.com

W poniedziałek przed południem do łódzkiej redakcji tygodnika „Fakty i Mity” (Błaja News) wkroczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi przeszukiwali biuro, zabezpieczając dokumenty i kopie dysków. Zatrzymany został redaktor naczelny pisma Roman K., były poseł Twojego Ruchu.

Wczoraj łódzka prokuratura ujawniła, że śledztwo w sprawie K. prowadzi od 2013 roku wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji. Dowody, które zebrano w śledztwie pozwalają na postawienie Romanowi K. zarzutów popełnienia kilku przestępstw.

Prokuratura oskarżyła byłego posła o wielokrotne podżeganie, w kraju i za granicą, dwóch osób do dokonania zabójstwa jego żony. Zdaniem prokuratury, Roman K. oferował za to znaczną kwotę pieniędzy, a także wskazywał osobom podżeganym oczekiwany przez niego sposób popełnienia zabójstwa mający na celu upozorowanie śmierci z przyczyn naturalnych lub w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Redaktorowi naczelnemu „Faktów i Mitów” przedstawiono również zarzut nielegalnego posiadania broni palnej, a także zarzut działania na szkodę interesów majątkowych spółki i przywłaszczenia pieniędzy spółki.

Ponadto Roman K. jest podejrzany o wyłudzenie na szkodę dwóch zakładów ubezpieczeń pieniędzy z tytułu nienależnych świadczeń odszkodowawczych wypłaconych w związku z upozorowaniem kradzieży dwóch samochodów.

Zastępca Prokuratora Apelacyjnego w Łodzi Marek Kujawski informuje, że podczas przeszukania w redakcji tygodnika „Fakty i Mity” zabezpieczono dokumentację finansową spółki Błaja News, wydającej pismo oraz „inne dowody mające znaczenie dla prowadzonego śledztwa, bezpośrednio związanych z przestępstwami zarzucanymi Romanowi K.”.

- Postępowanie nie dotyczy działalności dziennikarskiej podejrzanego, ani nie ma związku z działalnością redakcji gazety „Fakty i Mity” - podkreśla prokurator Kujawski.

Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi uwzględnił wniosek prokuratury o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego K. na okres trzech miesięcy.

Roman K. nie jest jedynym podejrzanym w prowadzonym przez łódzką prokuraturę apelacyjną postępowaniu - łącznie zarzuty postawiono 10 podejrzanym.

Autor: łb

Wiecej informacji: redaktor naczelny, Fakty i Mity, Błaja News

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia