WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Wiadomości” skrytykowały Gazeta.pl za wywiad sugerujący im „granie seksualnym napięciem”

„Fakty” na czele oglądalności dzienników w czerwcu. „Teleexpress” stracił 590 tys. widzów

2017-07-05 A A A KOMENTARZE: 15 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W czerwcu br. liderem oglądalności wśród programów informacyjnych były „Fakty”. Wszystkie dzienniki zanotowały spadki oglądalności, a najwięcej straciły serwisy TVP1: „Teleexpress” i „Wiadomości” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Fakty” na czele oglądalności dzienników w czerwcu. „Teleexpress” stracił 590 tys. widzów

„Fakty” w czerwcu 2017 roku oglądało średnio 2,34 mln widzów, co zapewniło TVN 23,42 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 0,26 proc. widzów, czyli 6 tys. oglądających, ale jego udział wzrósł z 21,92 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Dziennik ten na pozycję lidera awansował z miejsca drugiego.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,48 mln widzów, co przełożyło się na 24,81 proc. udziału. Było to o 0,62 proc. więcej, niż w czerwcu 2016 roku.

Drugie miejsce zajęły „Wiadomości” TVP1, które awansowały z trzeciej lokaty. Ich oglądalność jednak zmalała o 12,99 proc. (297 tys. widzów) i w czerwcu 2017 roku wyniosła ona 1,87 mln osób. Z kolei udział serwisu wyniósł 17,98 proc. (rok wcześniej było to 19,76 proc.).

Z pozycji lidera na trzecie miejsce spadł z kolei „Teleexpress” TVP1. Widownia tego dziennika zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 24,02 proc. (590 tys. osób) do 1,87 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w TVN w rynku zmalał z 30,43 proc. do 23,99 proc.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 1,44 mln osób, po spadku o 7,10 proc. Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w czerwcu br. oglądało 1,57 mln widzów, czyli o 7,45 proc. mniej, niż przed rokiem.

Natomiast wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 poszedł w dół o 0,51 proc. do 968 tys. widzów.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w czerwcu 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 0,25 proc. do 803 tys. oglądających.

Również i tutaj najwięcej stracił „Teleexpress” - było to 25,37 proc. do 413 tys. widzów.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Fakty, Wiadomości, Teleexpress, Wydarzenia, Panorama, serwis informacyjny

Komentarze (15) Dodaj komentarz

 1. "Fakty" to jest serwis najbardziej skrojony pod wymagania lemingów, a że takich lemingów w kraju nad Wisłą nie brakuje, to jest najwyższa oglądalność. Proszę jednak pamiętać, że nie wszystko, co ma najwyższą oglądalność, ma wysoki poziom merytoryczny i jakościowy.

  "Teleexpress", "Wiadomości" i "Panorama" są na czele poziomu merytorycznego, a "Fakty" na czele oglądalności. Ja jako przedstawiciel intelektualnej elity wolę poziom, a słupkami oglądalności się nie jaram - niech lemingi się nimi jarają.
  Różnica między TVP a TVN i Polsatem jest taka, że TVP pokazuje rzeczywistość wg PiSu czyli wyimaginowaną, takiej której nie ma, a TVN, Polsat pokazuje jak jest naprawdę. Ale PiSowcy mają klapki na oczach i różnicy nie widzą. Tak ja ty.
  Poza tym strony internetowe z wiadomościami mają podobne informacje. Wyjątkiem jest TVP, na której są publikowane PiSowskie przekazy i strony sprzyjające PiSowi. Same achy i echy dla reżimu PiSu.
  Pozdrowienia dla Macieja konserwatywnego. Nazwa inna, ale sposób pisania pozostał ten sam.

  Nie, to TVP pokazuje prawdę, a TVN i Polsat rzeczywistość antyPiSowską, czyli wyimaginowaną, takiej, której nie ma.
  Ale POwcy mają klapki na oczach i różnicy nie widzą. Tak jak ty.
  Poza tym normalne strony internetowe z wiadomościami mają podobne informacje jak TVP, a strony antyPiSowskie piszą to samo, co mówią TVN i Polsat. Same achy i echy dla (słusznie już minionego) reżimu PO.

  Każdy inteligentny czytelnik widzi, że teraz PiSuję tutaj jako @rozbawiony lemingami z PO
  Pozdrawiam też Krychę z Wałbrzycha czyli...samego siebie

  Ja nie mogę, znowu się odezwał ten świr!!!! Wczoraj przez cały dzień się mnie czepiał i wmawiał, że on to ja, a dzisiaj znowu zaczyna!!! Nie mam nic wspólnego z tym dziwnym Maciejem konserwatywnym!!!! To jakiś lewak jest, nie wierzę w jego konserwatyzm!!!!!! Zabierzcie stąd tego Macieja konserwatywnego, niech zejdzie ze mnie!!!

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia