WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jakie odszkodowanie za upadek na nieodśnieżonym chodniku czy zranienie soplem

Gorący temat

„Wiadomości” chwalą się, że według badania TVP mają wyższą oglądalność od „Faktów”. Pomiar Nielsena nazywają kontrowersyjnym

13

Co trzeci Polak planuje ferie, większość w Polsce (infografika)

2017-01-25 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

31% Polaków planuje zimowy wypoczynek. 87% planujących ferie zamierza je spędzić w Polsce - wynika z badania Pollster.

Gdańsk, fot. Marcin Szumichora Gdańsk, fot. Marcin Szumichora

Najczęściej planowane aktywności zimowe w tym roku to jazda na łyżwach (30%), jazda na sankach (29%) oraz jazda na nartach (25%). Pozostałe to: jazda na jabłuszkach/workach (12%), nordic walking (11%) oraz jazda na desce snowboardowej (6%).

28% osób nie planuje żadnej aktywności zimowej w tym roku.

Najchętniej oglądanym sportem zimowym są skoki narciarskie (71%). Chętnie oglądają je zarówno mężczyźni (79%), jak i kobiety (62%). Kobiety zdecydowanie częściej niż mężczyźni oglądają natomiast łyżwiarstwo figurowe (43% vs. 12%).

31% Polaków planuje w tym roku zimowy wypoczynek, 16% jeszcze nie podjęło decyzji, a 53% nigdzie się w tym roku nie wybiera. Spośród osób zamierzających wypoczywać, zdecydowana większość ferie planuje spędzić w Polsce (87%).

Dla większości osób, które planują w tym sezonie zimowy wypoczynek, nie będzie on trwał dłużej niż 1 tydzień (80%). 19% spędzi na wypoczynku od 8 do 14 dni, a tylko 1% osób będzie wypoczywać minimum 2 tygodnie. 43% badanych nie wyda na niego więcej niż 500 zł, 27% wyda pomiędzy 501 a 1000 zł, a 30% - powyżej 1000 zł w przeliczeniu na jedną osobę. Większość, bo 37%, wyjedzie na ferie z całą rodziną (wraz z dziećmi) lub z partnerem/współmałżonkiem bez dzieci (36%). 18% osób planuje wyjechać ze znajomymi, 7% osób - samemu, a 2% - z kimś innym.

Badanie pokazało także, że zimowy wypoczynek nie jest jedynie czasem sielanki i beztroski - tylko 5% badanych spędza wakacje bezstresowo. Osoby, które planują go w tym sezonie, najbardziej obawiają się choroby/problemów zdrowotnych (40%), braku śniegu (37%) oraz kontuzji (36%). Kolejne obawy to deszcz (30%), czy kolejki na stoku (20%). Wzrostu cen bądź ograniczeń cenowych obawia się 17%, a wypadku środków lokomocji - 16%. Nudy obawia się 12% osób, a nieodpowiednich/niekulturalnych towarzyszy bądź sąsiadów - 11% badanych.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster wśród użytkowników panelu on-line Reaktor Opinii w dniach 5-16 stycznia 2017 r. Analizą objęto grupę 1007 internautów w wieku 15-75 lat. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

Autor: km

Wiecej informacji: ferie zimowe, zima, podróże

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia