WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Discovery Channel zabierze Polaków na bezludną wyspę. „Ekspedycja - odkrywcy drugiej natury” od 13 lipca

Fokus TV liderem oglądalności. TVP Historia wyprzedziła Discovery Channel

2017-06-19 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W maju br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która wyprzedziła Discovery Channel. Największym wzrostem pochwalić się mógł Polsat Viasat Explore, a na przeciwnym biegunie znalazł się siostrzany Polsat Viasat Nature.

Fokus TV liderem oglądalności. TVP Historia wyprzedziła Discovery Channel

Udział kanału Fokus TV w maju 2017 roku wyniósł 0,74 proc., po spadku względem maja 2016 roku o 2,63 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Z trzeciej na drugą lokatę awansowała TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,68 proc., po wzroście o 17,24 proc.

Podium uzupełnia Discovery Channel, który spadł z miejsca drugiego. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,55 proc., po spadku udziału w porównaniu do maja ub.r. o 9,84 proc.

Na 21. miejscu uplasował się nowy kanał satelitarny Polsat Doku, który ruszył 10 lutego br., a jego średni udział w maju br. wyniósł 0,05 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Polsat Viasat Explore, który jednak spadł z miejsca 20. na 17. Udział tej stacji w analizowanym miesiącu poszedł do góry o 71,43 proc. do 0,12 proc.

Z kolei na przeciwnym biegunie znalazł się Polsat Viasat Nature, który w rankingu spadł z lokaty 21. na 22. Jego udział, po stracie o 40 proc., wyniósł 0,03 proc.

W grupie komercyjnej w maju 2017 roku liderem był Discovery Channel. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,74 proc., po spadku o 17,78 proc.

Drugi był Fokus TV, którego udział wyniósł 0,71 proc. (zmniejszył się on o 19,32 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,54 proc.; do góry o 10,20 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem również pochwalić się mógł kanał Polsat Viasat Explore, którego średni wynik zwiększył się o 150 proc. do 0,15 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał H2 - jego strata wyniosła 50 proc. do 0,05 proc.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Fokus TV, TVP Historia, Discovery Channel, kanał dokumentalny

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia