WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Gazeta Finansowa” nie zniesławiła wydawcy „Wprost”, sąd umorzył sprawę

„Gazeta Finansowa” ujawnia notatkę byłego prezesa PKP o ofertach reklamowych od szefa PMPG Polskie Media

2017-03-13 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W bieżącym wydaniu „Gazety Finansowej” opublikowano treść notatki byłego prezesa PKP Jakuba Karnowskiego do szefa CBA Pawła Wojtunika, z której wynika, że wydawca „Wprost” zaproponował spółce podpisanie umów marketingowych. - Istnienie takiej umowy mogłoby być dla niego argumentem w rozmowie z dziennikarzami - czytamy w dokumencie.

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media /  fot. Beata Jarzębska Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media / fot. Beata Jarzębska

W artykule pt. „Przychodzi Lisiecki do PKP” tygodnik sugeruje, że prezes PMPG Polskie Media chciał od PKP podpisania umowy na usługi marketingowe z „Wprost”, sugerując powstrzymanie dziennikarzy opisujących ministra transportu, nadzorującego tę państwową spółkę. „GF” ujawniła notatkę z maja 2013 roku, którą ówczesny prezes PKP Jakub Karnowski miał wysłać do szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika.

Karnowski sporządził notatkę kilka dni po spotkaniu z Michałem M. Lisieckim, które odbyło się na prośbę właściciela „Wprost”. - Michał Lisiecki poinformował mnie, że dysponuje informacjami na temat nieprawidłowości w Grupie PKP zebranymi przez dziennikarzy „Wprost”, którzy przygotowują w tej sprawie artykuł; dodał, że jest to ten sam zespół dziennikarzy, który od kilku tygodni pracuje nad artykułami poświęconymi ministrowi Sławomirowi Nowakowi, nadzorującemu Grupę PKP - cytuje notatkę „Gazeta Finansowa”.

Podczas spotkania ówczesny prezes Grupy PKP miał dowiedzieć się, o jakie nieprawidłowości chodzi, oraz zaprzeczyć podanym przez Lisieckiego informacjom. Następnie usłyszał od prezesa PMPG Polskie Media propozycję „natychmiastowego podpisania umów marketingowych pomiędzy tygodnikiem „Wprost” a Grupą PKP”. - Po mojej stanowczej odmowie (stwierdziłem - cytuję z pamięci - „to nie jest dobry moment”, „źle by to teraz wyglądało”) zaproponował zadraftowanie takiej umowy (nawet bez podpisywania), włożenie do szuflady i podpisanie jej za jakiś (krótki) czas; zasugerował przy tym, że istnienie takiej umowy mogłoby być dla niego argumentem w rozmowie z dziennikarzami; w tym kontekście zrozumiałem to następująco: dziennikarze mogą wówczas przestać atakować ministra Nowaka - napisano w notatce.

„Gazeta Finansowa” zwraca uwagę, że rozmowy na temat takich umów miały toczyć się od 8 marca 2013 roku, czyli miesiąc przed rozpoczęciem publikacji w tygodniku „Wprost” na temat Sławomira Nowaka, ówczesnego ministra nadzorującego PKP. W kwietniu 2013 roku we „Wprost” ukazał się artykuł opisujący drogie zegarki ówczesnego ministra transportu Sławomira Nowaka, z których części nie wpisał do swojego oświadczenia majątkowego, oraz jego spotkania z menedżerami firmy marketingowej CAM Media.

- Obecnie nasza kancelaria analizuje, jakie kroki prawne podjąć w tej sprawie - odpowiada portalowi Wirtualnemedia.pl rzecznik prasowa AWR „Wprost” Anna Pawłowska-Pojawa, zapytana o kroki prawne wobec wydawcy „Gazety Finansowej”.

Autor: łb

Wiecej informacji: Gazeta Finansowa, Michał M. Lisiecki, Wprost, PKP, Jakub Karnowski, Paweł Wojtunik

503 Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.


Apache Server at www.wirtualnemedia.pl Port 80
  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej