WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Gazeta Finansowa” nie zniesławiła wydawcy „Wprost”, sąd umorzył sprawę

Gorący temat

„GW” zarzuca „Wiadomościom” ocenzurowanie wypowiedzi Morawieckiego o „żydowskich sprawcach”, której nie było też w „Faktach”

9

„Gazeta Finansowa” ujawnia notatkę byłego prezesa PKP o ofertach reklamowych od szefa PMPG Polskie Media

2017-03-13 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W bieżącym wydaniu „Gazety Finansowej” opublikowano treść notatki byłego prezesa PKP Jakuba Karnowskiego do szefa CBA Pawła Wojtunika, z której wynika, że wydawca „Wprost” zaproponował spółce podpisanie umów marketingowych. - Istnienie takiej umowy mogłoby być dla niego argumentem w rozmowie z dziennikarzami - czytamy w dokumencie.

Michał Maciątek Michał Maciątek

W artykule pt. „Przychodzi Lisiecki do PKP” tygodnik sugeruje, że prezes PMPG Polskie Media chciał od PKP podpisania umowy na usługi marketingowe z „Wprost”, sugerując powstrzymanie dziennikarzy opisujących ministra transportu, nadzorującego tę państwową spółkę. „GF” ujawniła notatkę z maja 2013 roku, którą ówczesny prezes PKP Jakub Karnowski miał wysłać do szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika.

Karnowski sporządził notatkę kilka dni po spotkaniu z Michałem M. Lisieckim, które odbyło się na prośbę właściciela „Wprost”. - Michał Lisiecki poinformował mnie, że dysponuje informacjami na temat nieprawidłowości w Grupie PKP zebranymi przez dziennikarzy „Wprost”, którzy przygotowują w tej sprawie artykuł; dodał, że jest to ten sam zespół dziennikarzy, który od kilku tygodni pracuje nad artykułami poświęconymi ministrowi Sławomirowi Nowakowi, nadzorującemu Grupę PKP - cytuje notatkę „Gazeta Finansowa”.

Podczas spotkania ówczesny prezes Grupy PKP miał dowiedzieć się, o jakie nieprawidłowości chodzi, oraz zaprzeczyć podanym przez Lisieckiego informacjom. Następnie usłyszał od prezesa PMPG Polskie Media propozycję „natychmiastowego podpisania umów marketingowych pomiędzy tygodnikiem „Wprost” a Grupą PKP”. - Po mojej stanowczej odmowie (stwierdziłem - cytuję z pamięci - „to nie jest dobry moment”, „źle by to teraz wyglądało”) zaproponował zadraftowanie takiej umowy (nawet bez podpisywania), włożenie do szuflady i podpisanie jej za jakiś (krótki) czas; zasugerował przy tym, że istnienie takiej umowy mogłoby być dla niego argumentem w rozmowie z dziennikarzami; w tym kontekście zrozumiałem to następująco: dziennikarze mogą wówczas przestać atakować ministra Nowaka - napisano w notatce.

„Gazeta Finansowa” zwraca uwagę, że rozmowy na temat takich umów miały toczyć się od 8 marca 2013 roku, czyli miesiąc przed rozpoczęciem publikacji w tygodniku „Wprost” na temat Sławomira Nowaka, ówczesnego ministra nadzorującego PKP. W kwietniu 2013 roku we „Wprost” ukazał się artykuł opisujący drogie zegarki ówczesnego ministra transportu Sławomira Nowaka, z których części nie wpisał do swojego oświadczenia majątkowego, oraz jego spotkania z menedżerami firmy marketingowej CAM Media.

- Obecnie nasza kancelaria analizuje, jakie kroki prawne podjąć w tej sprawie - odpowiada portalowi Wirtualnemedia.pl rzecznik prasowa AWR „Wprost” Anna Pawłowska-Pojawa, zapytana o kroki prawne wobec wydawcy „Gazety Finansowej”.

Autor: łb

Wiecej informacji: Gazeta Finansowa, Michał M. Lisiecki, Wprost, PKP, Jakub Karnowski, Paweł Wojtunik

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia