SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gmyz: służby i rząd chciały zablokować publikację nagrań przez „Wprost”

- Przez cały piątek wszelkie służby jawne, tajne dwupłciowie i rządowe stawały na głowie by zablokować ukazanie się materiału „Wprost” z nagraniami podsłuchanych rozmów ministrów m.in. z prezesem NBP - poinformował Cezary Gmyz, powołując się na źródła w redakcji tygodnika.

W sobotę „Wprost” zapowiedział publikację w nowym numerze tekstu na podstawie nagrań rozmów ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką, którzy w lipcu ub.r. ustalali wspólne interesy polityczne, oraz byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, byłego wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza i byłego szefa GROM-u Dariusza Zawadki, którzy w lutym br. dyskutowali o działaniach służb śledczych wobec żony Nowaka. O nagraniach natychmiast zrobiło się bardzo głośno i tygodnik opublikował fragment pierwszego w swoim serwisie internetowym (przeczytaj więcej na ten temat).

Cezary Gmyz, dziennikarz śledczy tygodnika „Do Rzeczy” (mającego tego samego udziałowca co „Wprost” - PMPG), poinformował w sobotę wieczorem na Twitterze, że „przez cały piątek wszelkie służby jawne, tajne dwupłciowie i rządowe stawały na głowie by zablokować ukazanie się materiału ‘Wprost’”. Pytany o źródło tej informacji, podał nazwę wieżowca Batory Office Center, w którym od niedawna mieści się redakcja tygodnika.

Według Gmyza w sobotę e-wydanie „Wprost” przez krótki czas było już dostępne w serwisie E-kiosk.pl, należącym do Gremi Media, po czym je usunięto, tak samo jak tekst o sprawie opublikowany na portalu Rp.pl (został zastąpiony depeszą PAP).

Na razie nie udało nam się skontaktować z redakcją „Wprost”, żeby potwierdzić te informacje.

W I kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 51 401 egz. (według ZKDP - zobacz dane wszystkich tygodników opinii).

Dołącz do dyskusji: Gmyz: służby i rząd chciały zablokować publikację nagrań przez „Wprost”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fdf
Oj czuć wschodnią robotę.Tak się wpływa na scenę polityczną w obcym sąsiednim kraju.
odpowiedź
User
Marcin
Faktycznie w pierwszym tekście Rzepa pisała, że poniedziałkowe wydanie Wprost jest już dostępne jako e-wydanie. Ale czy faktycznie było - nie sprawdzałem.
odpowiedź
User
Znawca
"Establiszment" władzy się boi. Boją się teraz jawności, bali się i parę lat temu jak redakcje miały kwity na Royal Willanów (wiadomo kogo). W ogóle, jak to jest, że ludzie się boją np. ruszać Tuska, Kwaśniewskiego etc.? Co to jest? Wolny kraj? Czy strach, po tym jak SLD zemściło się na "Życiu" i Wołku, że ten aż zmienił poglądy.
odpowiedź