WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Google odwołało się od rekordowej 2,42 mld euro grzywny KE

Google za 330 mln dolarów przejmie produkcję smartfonów od HTC

2017-09-21 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Według nieoficjalnych informacji koncern Google przejmie od HTC dział produkcji smartfonów. Prawdopodobnie Google będzie sprzedawał pod własną marką telefony firmowane dotąd przez HTC, a tajwański koncern będzie nadal wytwarzał i sprzedawał pod swoją nazwą inny sprzęt, między innymi gogle VR HTC Vive.

Google za 330 mln dolarów przejmie produkcję smartfonów od HTC

Informacje na temat możliwej finalizacji przejęcia przez Google części koncernu HTC podały zachodnie media, m.in. The Verge i Bloomberg. Jednym ze znaków wskazujących na taką transakcję ma być fakt, że HTC czasowo wstrzymał obrót własnymi akcjami na giełdzie.

Według doniesień negocjacje pomiędzy Google a HTC toczą się już od kilku miesięcy i mają dotyczyć przejęcia przez Google działu HTC zajmującego się wytwarzaniem smartfonów. Niektóre anonimowe źródła podają, że wartość transakcji ma sięgać kwoty 330 mln dol.

Zgodnie z rysowanym przez ekspertów scenariuszem w ramach umowy Google będzie wytwarzać pod własną marką telefony produkowane w fabrykach HTC, z kolei tajwański producent zachowa prawa do swojej nazwy przy sprzedaży innych urządzeń, głównie gogli VR HTC Vive.

Dział urządzeń mobilnych od kilku lat przynosi HTC straty finansowe, zaś produkty koncernu nie wytrzymują konkurencji z takimi rywalami jak Apple, Samsung, Huawei czy Xiaomi.

Na razie nie wiadomo jakie będą szczegóły akwizycji, bliższe informacje mają zostać ujawnione w czwartek na specjalnej konferencji.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Google, HTC, HTC Vive

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia