WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Klaudiusz Pobudzin odchodzi z TVP, Jarosław Olechowski nadal na czele „Wiadomości”. Kurski: osoba z wewnątrz TVP

Jacek Nizinkiewicz: „Wiadomości” zmanipulowały moje słowa o Thun i Czarneckim, więcej nie będę wypowiadał się do programu

2018-01-19 A A A KOMENTARZE: 20 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dziennikarz „Rzezcpospolitej” Jacek Nizinkiewicz ocenił, że w „Wiadomościach” TVP zmanipulowano jego słowa dotyczące sporu europosłów Róży Thun i Ryszarda Czarneckiego. Zapowiedział, że nie będzie już udzielał wypowiedzi do programu.

Jacek Nizinkiewicz, fot. Rp.pl Jacek Nizinkiewicz, fot. Rp.pl

Wypowiedź Nizinkiewicza znalazła się w materiale Bartłomieja Graczaka o konsekwencjach porównania europosłanki PO Róży Thun przez europosła PO Ryszarda Czarneckiego do szmalcowników po tym, jak skrytykowała sytuację w Polsce w reportaży niemieckiej telewizji.

- Próba odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa europarlamentu na razie wstrzymana. Z taką inicjatywą wyszli liderzy czterech frakcji w Parlamencie Europejskim. To reakcja na krytykę zachowania europosłanki Platformy Obywatelskiej Róży Marii Barbary Graffin von Thun un Hochenstein, która wystąpiła w niemieckim reportażu. Zdaniem Ryszarda Czarneckiego, był to film antypolski - tak materiał został zapowiedziany przez Michała Adamczyka. Na „pasku” pojawiło się natomiast stwierdzenie: „Atak na polskiego wiceszefa europarlamentu”.

Jacek Nizinkiewicz w czwartek po południu poinformował na Twitterze, że udzielił wypowiedzi do materiału. - Dałem setkę „Wiadomościom” nt. porównania R. Thun przez R. Czarneckiego do szmalcowników. Powiedziałem, że poseł PiS może krytykować posłankę PO, ale porównanie do szmalcowników, to przegięcie i powinien przeprosić. Kolejny tydzień debatowania nad tym nie służy PL. Ciekawe, czy pójdzie? - napisał.

W materiale pokazano taką wypowiedź Nizinkiewicza: „Dobrze, gdyby ta sprawa była na forum Polski, nie na forum europejskim załatwiona. Myślę, że Róża Thun z Ryszardem Czarneckim mogą to załatwić między sobą”. - „Wiadomości” TVP zmanipulowały moją wypowiedź i wyjęły z niej tylko fragment pasujący pod tezę. Powiedziałem m.in., że R. Czarnecki powinien przeprosić R. Thun, a sprawę powinni załatwić między sobą. „Wiadomościom”, które pod obecnym kierownictwem manipulują, więcej setkować nie będę! - skomentował to dziennikarz „Rzeczpospolitej” na Twitterze.

W materiał poinformowano również o akcji zainicjowanej przez portal Niezalezna.pl (związany z „Gazetą Polską” i „Gazetą Polską Codziennie”), w ramach której europosłom wysyłano maile w obronie Ryszarda Czarneckiego. Tomasz Sakiewicz w krótkiej wypowiedzi stwierdził, że chodzi tu o obronę pozycji Polski w Parlamencie Europejskim.

Według danych Nielsen Audience Measurement w całym ub.r. średnia oglądalność „Wiadomości” w TVP1 wynosiła 2,37 mln widzów. Od końca sierpnia ub.r. program jest też emitowany w TVP Info, gdzie w grudniu oglądało go przeciętnie 510,3 tys. osób.

Autor: tw

Wiecej informacji: Jacek Nizinkiewicz, Wiadomości, Telewizja Polska, Bartłomiej Graczak

Komentarze (20) Dodaj komentarz

 1. A czego się spodziewał, mówiąc dla Wiadomości?
  Wszyscy wybierają wyrywki. Różnica tylko w tym że niektórzy wybierają zdanie najlepiej oddające myśl rozmówcy, a inni pasujące pod tezę.
  Tutaj wybrano zdanie, które najmniej treści wynosiło, za to pasowało do tezy.

  Naprawdę, Panie Redaktorze. Nauka boli. Nauka trzymania się z daleka od TVP też.

  ps. Z wypowiedzią Obatela dokładnie tak, jak z karą dla TVN. Gdy się wylewa krajową gnojówkę za granicę, dostaje się po łbie za zasmrodzanie okolicy. A w świecie Tweetera każde krajowe piernięcie słychać na całym świecie.


  prawnik - skąd te emocje i zdenerwowanie ? - wypowiedz pana Czarneckiego sie nie spodobała ? Bo w jednym prostym zdaniu pęknie spuentował panią Thun ? ; ) Zdradzę ci jedną tajemnicę - wyjdź na ulice z biura i popytaj przeciętnego Kowalskiego - powie ci to samo : ) W polskiej kulturze i wychowaniu nigdy nie było przyzwolenia na donoszenie- a takie czyny w kontekście naszej historii bardzo źle się kojarzą i dyskredytują donosiciela na długie lata z solidnym piętnem. Od małego uczono nas (rodzice , szkoła) że donoszenie jest obrzydliwą praktyką niegodną mężczyzny, i ogólniej dojrzałego człowieka- jesli miałeś z kimś problem to rozwiązywało się go na własną rękę, a nie woła się przysłowiową matkę/ nauczycielkę - tak postępują tylko tchórze ; ). I to widać - myślisz, że większość polaków obchodzi, co tam powie sobie pijak Junckerek ? a piętno donosiciela zostaje na lata - i masz tego efekt dzisiaj- sondaże rosna i rosną i końca nie widać.... ; )

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia