SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Janusz Śniadek naciskał na odejście Andrzeja Liberadzkiego z funkcji prezesa Radia Gdańsk? Czabański: nic o tym nie wiem

Andrzej Liberadzki miał złożyć rezygnację z funkcji prezesa Radia Gdańsk po politycznych naciskach ze strony posła PiS Janusza Śniadka - stwierdził wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. - Nikt na mnie nacisków nie wywierał - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański i Joanna Lichocka w Sejmie (fot. PAP/Marcin Obara) Article

Andrzej Liberadzki złożył rezygnację właśnie na ręce szefa RMN, i to Rada na najbliższym lutowym posiedzeniu zadecyduje o tym, czy zostanie ona przyjęta. Rezygnacja ma stać się faktem 1 marca. Liberadzki odmawia podania przyczyn tego ruchu, wskazując, że będzie mógł o tym mówić po powołaniu następcy.

Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu, w rozmowie z trójmiejską „Gazetą Wyborczą” mówi jednak, że zna te przyczyny: - Usuwani są nawet ludzie związani z PiS, którzy są w stanie zaprezentować i bronić swojego stanowiska, tak jak szef Radia Gdańsk Andrzej Liberadzki. Wiem, że Janusz Śniadek zażądał od niego dymisji. Telewizja lokalna i radio mają być narzędziem w wyborach samorządowych - powiedział Borusewicz.

Janusz Śniadek nie odpowiedział na nasze pytanie, czy wpływał na rezygnację Liberadzkiego, nie skomentował tego także odchodzący prezes Radia Gdańsk. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Janusz Śniadek jednak zaprzeczył, że wywierał naciski na prezesa Radia Gdańsk, a wicemarszałkowi Borusewiczowi zarzucił „brak zdolności honorowej”. - Kiedy byłem szefem „Solidarności” zwyczajnie mnie okłamał i od tamtej pory przestałem się odnosić do jego słów. Był taki epizod, kiedy wystawił mój autorytet na śmieszność i nie traktuję jego wypowiedzi poważnie - powiedział Śniadek.

Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, która ma przyjąć rezygnację Andrzeja Liberadzkiego, informuje portal Wirtualnemedia.pl, że nie wie nic o żadnych naciskach, wywieranych na kogokolwiek w tej sprawie. - Na mnie nie było żadnych nacisków - podsumował Czabański.

Jako potencjalnego nowego prezesa Radia Gdańsk wskazuje się m.in. Piotra Ostrowskiego - prezesa Radia Koszalin, byłego szefa TVP3 Gdańsk.

Andrzej Liberadzki został powołany na stanowisko prezesa Radia Gdańsk w marcu 2016 roku. Wcześniej pracował m.in. jako przewodniczący rady nadzorczej Presspubliki, członek rady nadzorczej Telewizji Polskiej i prezes Agencji Rozwoju Pomorza (w latach 2002-2006). Był też doradcą ds. mediów w gabinecie premiera Jerzego Buzka (w latach 1999-2001), redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego” oraz współzałożycielem i zastępcą redaktora naczelnego „Tygodnika Gdańskiego”.

W drugim półroczu ub.r. udział Radia Gdańsk w rynku radiowym w Trójmieście wyniósł 8 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Janusz Śniadek naciskał na odejście Andrzeja Liberadzkiego z funkcji prezesa Radia Gdańsk? Czabański: nic o tym nie wiem

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Śniadek ma autorytet?
Gdzie?
10 0
odpowiedź
User
jan
Poseł Pis równy wojewodzie na swojej zagrodzie
3 0
odpowiedź
User
Trefl
Przeciez PiS obsadzil szefow mediow i naciska na nich non stop. Gdzie tu sensacja i pytanie? Sniadek i ekipa od poczatku to otwarcie mowili, ze oni obsadzaja stanowiska. Wiec piszcie te prawde a nie bawcie sie w dociekania. Liberadzki zostal obsadzony przez pis i teraz poda sie do dymisji. I przyjdzie ktos z pis kto nie bedzie mial tyle skrupulow co on.
10 1
odpowiedź
User
rew
Przyjdzie totalny pisowski beton.
3 0
odpowiedź
User
zdezorientowany
Ostrowski z Koszalina to niby "pisowski beton"? Podobno w Koszalinie na to stanowisko wsadziła go Platforma? Co się porobiło...
0 3
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing