WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Gazeta Wyborcza” zamiast TVP wraz z niemiecką telewizją Rundfunk Berlin-Brandenburg tworzą program „Kowalski&Schmidt“

Jarosław Kuźniar o 7,4 tys. zł za udział w Gdańskim Tygodniu Demokracji: brak wynagrodzenia za pracę jest karalny

2017-09-22 A A A KOMENTARZE: 38 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Firma Jarosława Kuźniara otrzymała 7,4 tys. zł za to, że dziennikarz poprowadził jedną z debat podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji. Uczestnicy tej debaty dostali po 3,1 tys. zł, a niższe wynagrodzenie uzyskała Renata Kim z „Newsweeka”. Honorariów nie otrzymali natomiast Dominika Wielowieyska i Mikołaj Chrzan z „Gazety Wyborczej”, która była współorganizatorem wydarzenia.

Jarosław Kuźniar Jarosław Kuźniar

Tegoroczny Gdański Tydzień Demokracji odbył się od 11 do 17 września w Gdańsku. Wydarzenie zorganizował urząd tego miasta we współpracy z „Gazetą Wyborczą” i Europejskim Centrum Solidarności.

W niektórych dyskusjach w ramach tego wydarzenia brali udział dziennikarze. Inauguracyjną debatę - w której dyskutowali prof. Lena Kolarska-Bobińska (była europosłanka PO, była minister nauki i szkolnictwa wyższego), prof. Mirosława Marody, Wojciech Eichelberger, prof. Jerzy Bralczyk - prowadził Jarosław Kuźniar, gospodarz programu „Onet rano”. Z wykazu umów opublikowanego przez Urząd Miasta Gdańsk wynika, że firma dziennikarza otrzymała za to 7 380 zł wynagrodzenia, a także 1 250 zł zwrotu kosztów podróży i zakwaterowania. W wykazie są też honoraria po 3 075 zł dla prof. Kolarskiej-Bobińskiej, prof. Marody i prof. Bralczyka.

- Wykonałem w Gdańsku swoją dziennikarsko-konferansjerską pracę zgodnie ze sztuką. Publiczność to doceniła. Miałem zacnych gości w zaszczytnym miejscu. Brak wynagrodzenia za pracę jest, zdaje się, karalny - skomentował Jarosław Kuźniar w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl. Czy dziennikarzowi wypada przyjmować wynagrodzenie od jednostki samorządowej kierowanej przez polityka? Czy nie zawaha się potem, kiedy przyjdzie skrytykować tego polityka? - Ukryta w pana pytaniach sugestia, że opłacona faktura pozbawia mnie obiektywizmu jest głupie. A płacenie za zadawanie głupich pytań to już jest skandal. Proszę go pilnie opisać - odpowiedział Kuźniar.

Z kolei w dyskusji „Czy demokracja jest potrzebna, aby wieść dobre życie?”. mieli brać udział  m.in. Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej”, Renata Kim z „Newsweek Polska”, Bartosz Węglarczyk z Onetu i Jacek Pałasiński z TVN24.

Dominika Wielowieyska przekazała nam, że nie wzięła honorarium, ponieważ „GW” współorganizowała to wydarzenie. - Wzięła udział w dyskusji w ramach pracy w „Wyborczej” - wyjaśniła. Renata Kim zaznaczyła, że jej wynagrodzenie jest dużo niższe niż 3 tys. zł dla uczestników debaty inauguracyjnej. Z kolei Bartosz Węglarczyk nie dał rady uczestniczyć w dyskusji. - Była mowa o wynagrodzeniu, ale nie doszliśmy do konkretów - powiedział nam.

Moderatorem dyskusji samorządowców był Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej Trójmiasto”. - Za prowadzenie tej dyskusji nie otrzymałem żadnego wynagrodzenia - odpowiedział na nasze pytanie.

Z kolei Dorota Warakomska wygłosiła jedno z przemówień z serii pod nazwą „Kobiety! RatujMY demokrację”. Dziennikarka przekazała nam, że ma otrzymać przede wszystkim zwrot kosztów podróży i zakwaterowania. W wykazie Urzędu Miasta Gdańsk nie ma na razie umów z Warakomską ani Kim.

Agora za współpracę przy promowaniu Gdańskiego Tygodnia Demokracji otrzymała od miasta 73,8 tys. zł.

Autor: tw

Wiecej informacji: Jarosław Kuźniar, Gdańsk, Renata Kim, Dominika Wielowieyska, Bartosz Węglarczyk, Mikołaj Chrzan, Gazeta Wyborcza, Dorota Warakomska

Komentarze (38) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia