WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Gazeta Wyborcza” pisze bez dowodów o związkach sędziów Trybunału Konstytucyjnego ze spec służbami. „Fałszywe insynuacje”

Gorący temat

Łukasz Sitek zawieszony po informacji, że bez biletu awanturował się w pociągu i powoływał na pracę w TVP Info

13

Julia Przyłębska zawiadomi prokuraturę o tekstach „Gazety Wyborczej” i „Faktu” zarzucających jej powiązania ze służbami

2017-10-21 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska złoży doniesienie do prokuratury dotyczące niedawnych publikacji „Gazety Wyborczej” i „Faktu” zarzucającej jej powiązania ze służbami specjalnymi.

Julia Przyłębska, fot. Trybunał Konstytucyjny Julia Przyłębska, fot. Trybunał Konstytucyjny

W piątkowym wydaniu „Gazeta Wyborcza” podała, że według nieoficjalnych ustaleń jej dziennikarzy prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska od lat 90. mogła być „prowadzona” przez oficera służb specjalnych, którym był inny sędzia TK Mariusz Muszyński.

- Twardych dowodów w postaci dokumentów nie jesteśmy w stanie przytoczyć. Znajdują się w ściśle tajnych zasobach AW i innych służb. Dziennikarze nie mają do nich dostępu - zaznaczył Wojciech Czuchnowski, współautor tekstu na ten temat. - Zdecydowaliśmy się na tę publikację, bo sprawa wymaga poddania pod publiczną dyskusję. Dziennikarze nie mają takich możliwości śledczych jak policja, prokuratura czy sąd. Od dziennikarza nie można wymagać, że przedstawi na wszystko stuprocentowe dowody - dodał Piotr Stasiński, wicenaczelny „Gazety Wyborczej”.

Informacje „GW” omówiły niektóre inne media, m.in. dziennik „Fakt”.

Biuro prasowe Trybunału Konstytucyjnego w piątek stwierdziło, że tekst „GW” zawiera „fałszywe informacje i insynuacje na temat rzekomej przeszłości obecnych władz Trybunału Konstytucyjnego”. - Autor nie ma żadnych podstaw do formułowania wniosków przedstawionych w materiale prasowym. Artykuł wprowadza w błąd opinię publiczną i stanowi kolejną próbę dyskredytacji Trybunału Konstytucyjnego oraz jego kierownictwa - napisano w oświadczeniu.

W sobotę po południu Marcin Koman, rzecznik Trybunału Konstytucyjnego, poinformował, że Julia Przyłębska złoży doniesienie do prokuratury w sprawie publikacji „Gazety Wyborczej” i „Faktu”. Dodano, że teksty zawierają „nieprawdziwe informacje dotyczące jej rzekomych powiązań ze służbami specjalnymi”.

Do prokuratury zgłoszono też książkę Tomasza Piątka o Antonim Macierewiczu

Przypomnijmy, że krótko po tym jak pod koniec czerwca ub.r. ukazała się książka „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasza Piątka, publicysty związanego z „Gazetą Wyborczą”, Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie do departamentu wojskowego prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Piątka.

W książce Tomasz Piątek opisał relacje Macierewicza z ludźmi związanymi z rosyjską mafią i rosyjskimi służbami. - Ta książka złożona jest z samych kłamstw i pomówień. Mamy nadzieję, że prokuratura i sąd zakończą ten spektakl, który trwa i który polega na nieustannych atakach na ministra obrony narodowej - uzasadnił wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

W lipcu dziesięć międzynarodowych organizacji dziennikarskich skierowało wspólny apel do Macierewicza, żeby wycofał się z działań prawnych wobec Tomasza Piątka. Stowarzyszenia podkreśliły, że angażowanie wojskowego wymiaru sprawiedliwości w sprawę dotyczącą cywilnych osób jest nieuzasadnione. Z kolei list Amnesty International w tej sprawie podpisało do tej pory ponad 11 tys. osób.

We wrześniu Telewizja Polska odmówiła emisji spotu reklamującego „Macierewicza i jego tajemnice”.

Autor: tw

Wiecej informacji: Julia Przyłębska, Trybunał Konstytucyjny, Gazeta Wyborcza, Fakt, prokuratura

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia