WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

5-letnia Hania bohaterką kampanii Fundacji DKMS „Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach”

„Kierujesz życiem” w kampanii KRBRD przeciw zbyt szybkiej jeździe samochodami (wideo)

2017-08-21 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczął kampanię społeczną pod hasłem „Kierujesz życiem”. Jest ona skierowana głównie do młodych kierowców.

„Kierujesz życiem” w kampanii KRBRD przeciw zbyt szybkiej jeździe samochodami (wideo)

Kampania zachęca do przestrzegania przepisów ruchu drogowego w zakresie obowiązujących limitów prędkości jazdy oraz dostosowania tej prędkości do warunków ruchu. Akcja jest skierowana przede wszystkim do kierowców w wieku 18-24 lata. Wynika to z faktu, że w ub.r. kierowcy z tej grupy wiekowej byli sprawcami 20 proc. wypadków powstałych z winy kierujących, w których zginęły 542 osoby, a 7 790 zostało rannych. Tacy kierowcy mają niewielkie doświadczenie i umiejętności w kierowaniu pojazdami, a przy tym dużą skłonność do brawury i ryzyka.

- Nowy spot Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma zwrócić uwagę na problem dostosowania prędkości do warunków ruchu. Pamiętajmy, że ograniczenie pokazane na znaku to prędkość maksymalna w dobrych warunkach. Przypominamy o tym, bo każde uratowane na drodze życie i ochronione zdrowie jest warte tego, by powtarzać informacje o zasadach bezpiecznej jazdy i ograniczonego zaufania do innych użytkowników drogi - opisuje Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

Kampania poprzedza rozpoczynającą się w przyszłym tygodniu akcję policji „Prędkość", w ramach której prowadzonych będzie wiele kontroli prędkości.

Autor: tw

Wiecej informacji: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, kampania społeczna

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia