WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Zgłoś się do jubileuszowej edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego! Na zgłoszenia czekamy do 1 sierpnia!

Konkurs im. Władysława Grabskiego rozstrzygnięty. Sukces dziennikarzy „Dziennika Gazety Prawnej”

2017-11-28 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Narodowy Bank Polski po raz piętnasty przyznał wczoraj nagrody najlepszym dziennikarzom ekonomicznym. Konkurs im. Władysława Grabskiego promuje redakcje i autorów, którzy w prosty i zrozumiały dla odbiorcy sposób pokazują zagadnienia związane z gospodarką i ekonomią.
 

Konkurs im. Władysława Grabskiego rozstrzygnięty. Sukces dziennikarzy „Dziennika Gazety Prawnej”

W konkursie im. Władysława Grabskiego zostali nagrodzeni autorzy i redakcje, które w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśniają skomplikowane zagadnienia ze świata gospodarki i przyczyniają się do podnoszenia poziomu wiedzy ekonomicznej Polaków. Laureaci to autorzy artykułów prasowych, publikacji internetowych oraz materiałów radiowych i telewizyjnych.

W gronie najlepszych dziennikarzy ekonomicznych znaleźli się:

Sebastian Stodolak z „Dziennika Gazety Prawnej” w kategorii „Polityka pieniężna i stabilność finansowa”,
Jakub Styczyński i Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej” w kategorii „Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna”,
Mira Suchodolska i Piotr Dzik z „Dziennika Gazety Prawnej” w kategorii „Felieton lub analiza”,
Rafał Woś z „Polityki” w kategorii „Wywiad”,
Wioletta Kakowska-Mehring z portalu Trojmiasto.pl w kategorii „Problematyka regionalna”.

Laureatów wybrała niezależna Kapituła konkursu w składzie: Adam Budnikowski (przewodniczący), Marek Chrzanowski, Andrzej Diakonow, Michał Karnowski, Cezary Kaźmierczak, Marta Kightley, Eryk Łon, Alojzy Nowak oraz Renata Wojciechowska.

 

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki konkursu wraz z uzasadnieniem kapituły.

Wyróżnienia:

Polityka pieniężna i stabilność finansowa
Sebastian Stodolak, „Dziennik Gazeta Prawna” - za artykuł „Unia Europejska to kartel oligarchów”, w którym autor wraz z rozmówcą ukazuje tło sytuacji gospodarczej w Grecji pokazując kulisy programu ratowania finansów tego państwa oraz niektóre słabości polityki monetarnej strefy euro. Za obiektywizm, profesjonalizm i wysokiej jakości warsztat dziennikarski.

Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna
Jakub Styczyński i Patryk Słowik, „Dziennik Gazeta Prawna” - za zmierzenie się z aktualnym i ważnym tematem oraz szczególne walory edukacyjne artykułu „Poszukiwacze piramid”, a zwłaszcza ukazanie mechanizmu działania piramid finansowych oraz podjęcie problematyki „walut” wirtualnych.

Felieton lub analiza
Mira Suchodolska i Piotr Dzik, „Dziennik Gazeta Prawna” - za artykuł „Czego nam nie mówią o emeryturach” będący realistycznym spojrzeniem na polski rynek pracy z perspektywy przyszłych emerytów, połączenie ważnych tematów ekonomicznych i społecznych oraz znakomity warsztat dziennikarski.

Wywiad
Rafał Woś, „Polityka” - za artykuł „Rozruszać kocura” w którym przełamuje się stereotypowy sposób postrzegania roli państwa w pobudzaniu inwestycji i kreowaniu innowacji, za podjęcie tematu ważnego dla przyszłości polskiej gospodarki.

Problematyka regionalna
Wioletta Kakowska-Mehring, portal Trójmiasto.pl - za cykl artykułów pt. „Jak to jest na swoim” ukazujący dynamiczny rozwój mikroprzedsiębiorstw i ich codzienne funkcjonowanie. Za ciekawy dobór rozmówców oraz warsztat dziennikarski.

Nagrody specjalne:

Felieton lub analiza
Jakub Kajmowicz, portal Defence24.pl - za wnikliwą analizę rynku prasy zagranicznej w artykule „Wojna informacyjna o gazociąg OPAL – analiza niemieckiej i rosyjskiej prasy”, za innowacyjne potraktowanie tematu oraz za ciekawe spostrzeżenia dotyczące roli informacji prasowych w ocenie funkcjonowania rynku energii.

Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna
Łukasz Kaźmierczak, Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu „Radio Poznań” S.A., - za audycję radiową z cyklu „Ekonomizer”, ukazującą istotny wpływ firm rodzinnych na polską gospodarkę. Za wnikliwą analizę wyzwań stojących przed tymi przedsiębiorstwami oraz za wyjątkowe przygotowanie merytoryczne oraz profesjonalizm prowadzącego.

Partnerzy konkursu: Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz serwisy: Obserwator Finansowy i WirtualneMedia.pl.

Autor: pr

Wiecej informacji: Konkurs im. Władysława Grabskiego

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia