WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Teresa Bochwic z KRRiT: Jedynka traci, bo przestały jej słuchać stare ubeki

Krystyna Pawłowicz: medialne macki totalnej opozycji nawołują do obalenia demokratycznych władz, KRRiT - do roboty!

2017-07-17 A A A KOMENTARZE: 24 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz zaapelowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o interwencję w sprawie działań części mediów prywatnych, które zdaniem polityk „bez skrępowania nawołują do blokowania reform i obalenia demokratyczne wybranych polskich władz”.

Krystyna Pawłowicz, fot. akpa Krystyna Pawłowicz, fot. akpa

We wpisie na swoim fanpage’u facebookowym Krystyna Pawłowicz określiła te media jako „medialne - radiowe i telewizyjne, też internetowe ale i niektóre papierowe - macki totalnej opozycji”. Jej zdaniem te media „manipulacjami lub bezpośrednio, bez skrępowania nawołują do blokowania reform i obalenia demokratyczne wybranych polskich władz. Podkręcają emocje nienawiści, instruują na bieżąco bojówki i chuliganerię zbowidowsko-lewacką”.

Posłanka PiS uważa, że takie działania mogą naruszać kilka przepisów Ustawy o radiofonii i telewizji: art. 18 mówiący, że audycje nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem i z polską racją stanu oraz art. 36 pozwalający cofnąć koncesję nadawcy, którego działalność zagraża bezpieczeństwu i obronności państwa.

- KRAJOWA RADO RADIOFONII i TELEWIZJI – DO ROBOTY!!! Proszę wykonywać swe konstytucyjne i ustawowe zadania, stosować przyznane Radzie środki prawne!!! - zaapelowała prof. Pawłowicz. - Czy tam w ogóle ktoś urzęduje?? - zapytała.

W październiku ub.r. posłanka PiS skierowała do Krajowej Rady skargę na wydania „Faktów” TVN z dni od 30 września do 24 października. Oceniła, że materiały w programie były sprzeczne z ustawowym obowiązkiem rzetelnego i obiektywnego informowania i komentowania. KRRiT zgodziła się z częścią jej zarzutów, w lutym br. uznała, że w tych wydaniach „Faktów” widać było zaangażowanie się nadawcy w spór polityczny, niereagowanie na nieprawdę i podsycanie społecznego napięcia, co może nosić znamiona propagowania mowy nienawiści. KRRiT wezwała TVN do niestosowania w przyszłości takich zabiegów.

W ub.r. Krajowa Rada dostała 12,1 tys. identycznej treści petycji o odebranie koncesji TVN i TVN24. Natomiast Krystyna Pawłowicz wiosną br. zaapelowała do KRRiT o zakazanie emisji „Faktów”.

Posłanka PiS poskarżyła się również do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niemiecka sieć supermarketów Kaufland promuje się w Polsce hasłami takimi jak „nasze produkty” i „nasi dostawcy”.

W odpowiedzi firma zapewniła UOKiK, że zrezygnuje z takich sloganów i faktycznie nie wykorzystuje ich już w nowej serii reklam, rozpoczętej w kwietniu br.

Autor: tw

Wiecej informacji: Krystyna Pawłowicz, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, KRRiT

Komentarze (24) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia