WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Klaudiusz Pobudzin do dziennikarzy TVP: w rocznicę II wojny światowej mówić „Niemcy”, a nie „hitlerowcy”

KSD: Klaudiusz Pobudzin nie jest protegowanym o. Tadeusza Rydzyka, upewniliśmy się u źródła

2017-09-08 A A A KOMENTARZE: 21 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Zarząd główny Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy podkreślił, że ojciec Tadeusz Rydzyk nie wpływa w żaden sposób na losy zawodowe Klaudiusza Pobudzina, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - Upewniliśmy się u źródła - zaznacza organizacja.

Klaudiusz Pobudzin, fot. Klaudiusz Pobudzin, fot. "Wiadomości" TVP1

Zarząd główny Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w oświadczeniu wydanym w czwartek wyjaśnił, że zajął się tą sprawą „w związku z bardzo licznymi zapytaniami otrzymywanymi przez ZG KSD ze środowisk dziennikarskich i innych, nasilonymi w ostatnim czasie, a dotyczącymi redaktora Klaudiusza Pobudzina”.

Pobudzin w styczniu ub.r. dołączył do redakcji „Wiadomości” TVP, zaraz po tym jak doszło w niej do bardzo dużych zmian personalnych, a nową szefową została Marzena Paczuska. W sierpniu ub.r. objął funkcję szefa „Teleexpressu”, a w maju br. przejął obowiązki dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, zarządzającej wszystkimi programami i stacjami informacyjnymi TVP.

Wcześniej Klaudiusz Pobudzin był dziennikarzem Telewizji Trwam.

Zarząd KSD w oświadczeniu dotyczącym Pobudzina poinformowała, że „od dn. 4 maja 2017 pełni on obowiązki szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej nadzorującej treści ukazujące się w programach informacyjnych TVP, zaś współpraca ww Redaktora z mediami oo. Redemptorystów w Toruniu i Warszawie zakończyła się definitywnie w 2014 r.

- Jak upewniliśmy się u źródła, Ojciec dr. Tadeusz Rydzyk, CSsR, nie jest w żadnym rozumieniu tego słowa „protektorem” p.o. dyrektora TAI red. Klaudiusza Pobudzina - podkreśliła organizacja.

Telewizyjna Agencja Informacyjna nadzoruje wszystkie treści informacyjne TVP, czyli głównie serwisy i pasma informacyjne w TVP Info oraz „Panoramę”, „Teleexpress” i „Wiadomości”.

Autor: tw

Wiecej informacji: Klaudiusz Pobudzin, Tadeusz Rydzyk, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy

Komentarze (21) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia