WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Sławomir Jastrzębowski żegna się z Superstacją, „Więc jak?” będzie w Nowa TV

Kuba Wątły wraca do Superstacji. „Krzywe zwierciadło” z taśmy i przed 22.00

2017-04-20 A A A KOMENTARZE: 47 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Od 1 maja br. na antenę Superstacji powróci program „Krzywe zwierciadło”, prowadzony przez Kubę Wątłego, który od prawie dwóch miesięcy jest zawieszony. Odcinki nie będą emitowane na żywo i trafią do wieczornego pasma o godz. 21.45 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jakub Wątły, fot. Superstacja Jakub Wątły, fot. Superstacja

W „Krzywym zwierciadle” prowadzący Kuba Wątły i jego gość w studiu komentują bieżące tematy polityczne i społeczne. Do końca lutego program był pokazywany na żywo od poniedziałku do piątku o godz. 18.45.

W wydaniu z 14 lutego br. Wątły porównał dziennikarzy Telewizji Polskiej do „brudnych, śmierdzących gnid” oraz istot pijących i jedzących odchody. Dwa dni później TVP wyraziła oburzenie tą wypowiedzią oraz poinformowała, że podjęła w tej sprawie działania prawne. Prezes Superstacji przekazał wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl, że poprosił Jakuba Wątłego, żeby w swoich programach nie wypowiadał się już o TVP. Dziennikarz został zawieszony, a prowadzone przez niego programy (oprócz „Krzywego zwierciadła” także „Suma dnia”) spadły z ramówki.

Kilka dni później zarząd Superstacji przeprosił dziennikarzy TVP i widzów za słowa Kuby Wątłego, a w przesłanym do Wirtualnemedia.pl oświadczeniu poinformował, że emisja „Krzywego zwierciadła” została wstrzymana do zakończenia wewnętrznego postępowania wyjaśniającego.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, od 1 maja br. Kuba Wątły powróci do prowadzenia „Krzywego zwierciadła”, ale odcinki programu będą emitowanie o godz. 21.45, a nie jak dotychczas o godz. 18.45. Według naszych nieoficjalnych informacji, program nie będzie już nadawany na żywo, a odcinki zostaną nagrane wcześniej.

Wczoraj Kuba Wątły odesłał Wirtualnemedia.pl z pytaniami do kierownictwa Superstacji. Do momentu powstania artykułu nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi.

Przypomnijmy, że w lutym br. zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skrytykował słowa Wątłego w liście otwartym do Zygmunta Solorza-Żaka, współwłaściciela Superstacji, oraz zaapelował do niego o „doprowadzenie do wyciągnięcia daleko idących konsekwencji z tej niszczącej jakąkolwiek debatę publiczną audycji”. Z kolei zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy RP ocenił, że Jakub Wątły z powodu tej wypowiedzi powinien stracić prawo do występowania w mediach.

Od maja program "Polska w kawałkach Grzegorza Jankowskiego" będzie pokazywany od poniedziałku do piątku o godz. 18.45.

Autor: Łukasz Brzezicki

Wiecej informacji: Superstacja, Krzywe zwierciadło, Kuba Wątły

Komentarze (47) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia