WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Facebook w Polsce - czołowe strony w maju (infografika)

Gorący temat

Zagraniczne sieci sklepów odpowiadają Morawieckiemu: eksportujemy polskie produkty za ponad 10 mld zł, zainwestowaliśmy 50 mld euro

0

Kuba Wojewódzki: nie mam konta na Twitterze i Instagramie. Prawicowe serwisy się nabrały

2013-06-17 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Kuba Wojewódzki zapewnił, że sygnowane jego nazwiskiem konta na Twitterze i Instagramie są fałszywe, po tym jak jeden z opublikowanych tam wpisów - o poparciu dla PO i PiS - podchwyciły serwisy Niezalezna.pl i Fronda.pl.

Kuba Wojewódzki, fot. TVN

Kuba Wojewódzki, fot. TVN

W piątek rano na twitterowym profilu o nazwie Król TVN - opatrzonym zdjęciem Kuby Wojewódzkiego - pojawił się wpis komentujący sondaże poparcia dla partii politycznych „PIS 30% PO 23% Powoli pakuję walizki...”. Wiadomość zainteresowała wielu twitterowiczów, a po kilku godzinach poinformował o niej serwis Niezalezna.pl, tytułując swój tekst: „Kuba Wojewódzki wyjeżdża z Polski. Pomóżmy mu się spakować!”. Ten news szybko trafił na Wykop.pl, gdzie zyskał ok. 200 wykopów i znalazł się na stronie głównej. O wpisie twitterowego Króla TVN poinformował też serwis Fronda.pl, wybijając w tytule: „Pozytywna informacja dnia: Wojewódzki pakuje walizki, bo PiS prowadzi w sondażach!”.

>>> Kuba Wojewódzki stracił widzów, ale jest liderem. 20 mln zł z reklam

Szkopuł w tym, że konto Król TVN nie jest prowadzone przez Kubę Wojewódzkiego. Przy profilu nie znajduje się oznaczenie wskazujące na jego autentyczność. Mimo to konto przez 4 miesiące zyskało ok. 15 tys. followersów. dlatego, że jest opatrzony zdjęciem Wojewódzkiego i w niektórych zamieszczanych na nim wpisach są zdjęcia z kulis talk-show dziennikarza w TVN.

Profil Król TVN został założony w połowie lutego br., zaraz po tym, jak Kuba Wojewódzki skasował swój facebookowy fanpage (mający wtedy ponad milion użytkowników), by niedługo wrócić z nowym fanpage’em - Kuba Wojewódzki - Król TVN (przeczytaj o tym więcej).

>>> Tymbark, Król Julian i Robert Lewandowski z milionem fanów (raport z Facebooka, Twittera i YouTube’a)

W piątek wieczorem Wojewódzki na tym fanpage’u zdecydowanie zaprzeczył, jakoby był aktywny na Twitterze. „Z radością i niemałą satysfakcją, wszystkich krajowych dziennikarzy informuje, że profile na Twitterze i Instagramie NIE są moimi profilami. Prowadzą je jacyś przebierańcy, znużeni swą nikczemną biografią” - stwierdził.

Co ciekawe, Kuba Wojewódzki w piątek na Facebooku także odniósł się do sondażowego poparcia dla PO i PiS. Dane o rekordowej przewadze partii Kaczyńskiego nad ugrupowaniem Tuska i stwierdzenie „zaczyna się…” towarzyszyły zdjęciu pokazującemu, jak Wojewódzkiego zatrzymała drogówka.

Fanpage Kuba Wojewódzki - Król TVN ma obecnie nieco ponad 300 tys. użytkowników.

Autor: tw

Wiecej informacji: Kuba Wojewódzki, Twitter, Facebook

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia