WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polskie Radio uruchomiło w kilku wersjach językowych serwis o niemieckich obozach śmierci

Mariusz Cieślik nowym wicedyrektorem radiowej Trójki. Świetlik: mam do niego zaufanie

2018-02-01 A A A KOMENTARZE: 22 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Mariusz Cieślik został powołany przez zarząd Polskiego Radia na zastępcę dyrektora radiowej Trójki. Zastąpi Wojciecha Surmacza, który jest od niedawna prezesem Polskiej Agencji Prasowej. - To dobry, doświadczony dziennikarz. Mam do niego zaufanie - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Wiktor Świetlik, dyrektor PR III Polskiego Radia.

Mariusz Cieślik, fot. Youtube Mariusz Cieślik, fot. Youtube

Wakat na stanowisku wicedyrektora anteny był od początku stycznia br., kiedy poprzedni zastępca Wojciech Surmacz wygrał konkurs i został desygnowany przez Radę Mediów Narodowych na prezesa PAP.

- To dobry i doświadczony dziennikarz, znający od podszewki media i czujący w nich prąd nowoczesności. Z pewnością będzie nam się dobrze wspólnie pracowało. Mam do niego zaufanie - tak powołanie Cieślika na swojego zastępcę komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Wiktor Świetlik, dyrektor Trójki.

Mariusz Cieślik od maja 2015 do grudnia ub.r. był związany z tygodnikiem „Wprost”. Kierował działem Cywilizacja (za czasów wicenaczelnego Mariusza Staniszewskiego, obecnie wiceprezesa Polskiego Radia), a ostatnio prowadził satyryczną rubrykę wraz z Robertem Górskim. W grudniu Cieślik i Górski przenieśli swoją rubrykę do „Rzeczpospolitej”, gdzie ukazuje się pod nazwą „Od ucha do ucha”.

Ponadto Cieślik prowadzi w Polsat News magazyn o literaturze „Spis treści”. W przeszłości w TVN24 współtworzył program „Xięgarnia”. Był też m.in. publicystą i szefem działu Styl życia w „Newsweeku”, a z ramienia tego tygodnika prowadził w Polsat News magazyn „Narożnik Newsweeka”.

Według badania Radio Track w całym ub.r. Trójka miała 6,7 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1,2 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Autor: jk

Wiecej informacji: Mariusz Cieślik, Trójka, Polskie Radio, PR III

Komentarze (22) Dodaj komentarz

  1. A jakie to ma w praktyce znaczenie, kto będzie dyrektorem, wicedyrektorem, prezesem czy wiceprezesem? Żadne. To znaczy, będzie to miało wpływ na zawartość audycji dotyczących polityki - w zależności od tego, z jakiego nadania politycznego są ci dyrektorzy, ale co poza tym? Niezależnie od tego czy innego dyrektora lub wicedyrektora, kierunek muzyczny tej majorsowej szafy grającej dawno został wyznaczony. Majorsi położyli swoje łapska na mediach publicznych i raczej już nie odpuszczą, bo podoba im się, że stałym gościem w wielu audycjach muzycznych Trójki są produkty z trzech wytwórni fonograficznych. Najlepszy czas antenowy będą mieli redaktorzy grający dużo piosenek dnia z plujlisty (nieudolnie udającej oprawę muzyczną) i potrafiący załatwić fajne "wywiady" z muzykami latającymi w danym tygodniu po największych mediach na zorganizowane przez przemysł fonograficzny ustawki. Redaktorzy szperający w bogatym świecie muzyki i dzielący się swoimi autentycznymi, autorskimi odkryciami, są i będą spychane na godzinę 2 w nocy, bo majorsom nie na rękę jest ciekawa muzyka robiona przez niezależnych artystów, za którymi nie stoją największe "labele".

    Proszę państwa, Trójka od co najmniej 18 lat jest tylko TrUjką, jest zaprzeczeniem idei dawnego Programu Trzeciego, który miał za zadanie wychowywać muzycznie ludzi. Szczęście mają ci, którzy mieli możliwość wychowania się na tym właściwym Programie Trzecim, który skończył się w 2000 roku. Tym, którzy TrUjki zaczęli słuchać dopiero w XXI wieku, można jedynie współczuć, bo uważają, że "Trójeczka jest super i już", nie mając pojęcia, jak brzmi PRAWDZIWE radio.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia