WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Pytanie na śniadanie” od listopada z wydaniem w niedzielę. „Transmisja także w internecie”

Marzena Paczuska została doradczynią ds. informacji i publicystyki prezesa TVP

2017-09-08 A A A KOMENTARZE: 60 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Marzena Paczuska od piątku, 8 września oficjalnie przestaje być szefową „Wiadomości” TVP1 i zacznie pełnić nową funkcję: doradcy prezesa TVP do spraw informacji i publicystyki - informuje Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, szef publicznej telewizji. Marzena Paczuska tonuje jednak: - Niczego nie podpisałam.

Jacek Kurski, fot. akpa Jacek Kurski, fot. akpa

O odwołaniu Marzeny Paczuskiej z funkcji szefowej „Wiadomości” informowaliśmy jako pierwsi na początku sierpnia, kiedy dziennikarka została oddelegowana na urlop. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski w wypowiedzi dla Wirtualnemedia.pl przekonywał jednak, że to nieprawdziwe plotki.

Pod nieobecność Paczuskiej zarządzanie „Wiadomościami” przejął wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Grzegorz Pawelczyk, a materiały do programu znów zaczęła przygotowywać Ewa Bugała. W połowie sierpnia dyrektor TAI Klaudiusz Pobudzin (w pierwszej połowie ub.r. był reporterem „Wiadomości) poinformował na Twitterze, że Marzena Paczuska została odwołana, a nowym szefem programu będzie Jarosław Olechowski, poprzednio będący w programie wydawcą i reporterem. Jacek Kurski zaznaczył, że jest to autonomiczna decyzja dyrekcji TAI, a Paczuska otrzyma „propozycję awansu zawodowego w strukturach Telewizji Polskiej”.

Doradca prezesa

Rozstrzygnięcie trwającego od kilku tygodni patu nastąpiło w czwartek, późnym wieczorem, podczas spotkania w cztery oczy między prezesem Jackiem Kurskim, a Marzeną Paczuską, która właśnie skończyła swój przymusowy urlop. Odbyło się ono w siedzibie TVP - w gabinecie prezesa. Kurski poinformował po nim portal Wirtualnemedia.pl, że Paczuska przyjęła propozycję i zostanie jego doradcą do spraw informacji i publicystyki. Tym samym oficjalnie ma przestać szefować „Wiadomościom” TVP1. - Bardzo się cieszę, że tak przeze mnie ceniona redaktor Paczuska znalazła nowe miejsce w strukturach Telewizji Polskiej. Cieszę się na tę współpracę - skomentował Wirtualnemedia.pl prezes publicznej telewizji. Dodał też, że pierwszym ważnym zadaniem nowej doradczyni będzie pilotowanie projektu anglojęzycznego kanału informacyjnego TVP.

Marzena Paczuska nie odebrała po spotkaniu telefonu od dziennikarza portalu Wirtualnemedia.pl, jednak esemesowo poinformowała: - Nic nie podpisałam.

Skąd zmiana na stanowisku szefa „Wiadomości”? Pytany o to w połowie sierpnia szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin, mówił, że współpraca z Marzeną Paczuską "nie wyglądała tak, jak powinna".

Według danych Nielsena w pierwszym półroczu br. „Wiadomości” TVP1 oglądało 2,65 mln widzów.

Autor: Jacek Kowalski

Wiecej informacji: Marzena Paczuska, doradca prezesa TVP, Jacek Kurski

Komentarze (60) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia