WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Rekompensata budżetowa dla TVP i Polskiego Radia za zwolnionych z abonamentu rtv bez notyfikacji w UE

Gorący temat

Magdalena Ogórek oskarża dyrektora Muzeum Polin o zniesławienie na wystawie o antysemityzmie

0

Stowarzyszenie Wolnego Słowa apeluje do mediów publicznych o pluralizm i rzetelność

2017-10-11 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Stowarzyszenie Wolnego Słowa skierowało apel do władz i innych pracowników mediów publicznych o uczciwe wypełnianie misji publicznej, zwłaszcza w zakresie zapewnienia - głównie w programach informacyjnych i publicystycznych - pluralizmu światopoglądowego i politycznego.

Stowarzyszenie Wolnego Słowa apeluje do mediów publicznych o pluralizm i rzetelność

Apel Stowarzyszenia Wolnego Słowa jest skierowany zarówno do władz mediów publicznych, jak też pracujących tam wydawców, redaktorów i dziennikarzy. Organizacja apeluje „o uczciwe wypełnianie misji publicznej, w szczególności o zapewnienie pluralizmu światopoglądowego i politycznego zarówno wśród zapraszanych gości jak i doboru prowadzących programy i audycje, a także zapewnienie przez zarządy i kierownictwa redakcji wolności słowa, zarówno w pracy redakcyjnej jak i dziennikarskiej”.

- Szczególnie dotyczy to audycji informacyjnych i publicystycznych. Powinny one być niebudzącymi wątpliwości przykładami rzetelnego, uczciwego i obiektywnego przekazu - podkreśla SWS. - Media publiczne powinny stanowić wzór dla wszystkich innych nadawców i wydawców - dodaje.

Organizacja zaznacza, że zawsze opowiadała się za niezależnością mediów publicznych. - Za tym aby określenie „publiczne” odpowiadało treściom przez te media przekazywanym, a nie stanowiło zasłony dymnej dla ich upartyjnienia - precyzuje.

- Dlatego, mamy nadzieję, że m.in. te problemy będą przedmiotem spotkania rad programowych mediów publicznych, zapowiedzianym przez Radę Mediów Narodowych - dodaje SWS.

Autor: tw

Wiecej informacji: Stowarzyszenie Wolnego Słowa, media publiczne

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia