WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jolanta Hajdasz odpowiada na apel Michała Karnowskiego: mamy wolność słowa, nie można ograniczać wypowiedzi

Gorący temat

Ewa Bugała wraca do Telewizji Polskiej, ma pracować w biurze prasowym

0

Michał Karnowski do Piotra Kraśko: gnębienie dziennikarzy w sądach jest bez sensu, okładka „W Sieci” była satyrą

2017-12-20 A A A KOMENTARZE: 26 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Przed sądem okręgowym w Warszawie stanął we wtorek Michał Karnowski, członek zarządu spółki „Fratria”, który został pozwany przez Piotra Kraśko. Poszło za okładkę z 2015 roku, na której dziennikarz TVN wystąpił jako prowadzący „Dziennik Telewizyjny” stanu wojennego. - Nikt rozsądny nie wziął tej okładki poważnie, to była satyra - komentuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Karnowski.

Piotr Kraśko na okładce „W Sieci” Piotr Kraśko na okładce „W Sieci”

W grudniu 2015 roku tygodnik „W Sieci” (dzisiaj: „Sieci”) opublikował artykuł Marka Pyzy i Marcina Wikło. Dziennikarze opisali tam m.in. kulisy przygotowywania materiału dziennikarki „Wiadomości” Karoliny Lewickiej z 14 grudnia 2015 roku, w którym podsumowała marsze - Komitetu Obrony Demokracji oraz Marszu Wolności i Solidarności. Publicyści napisali, że za podobnymi materiałami, stoi ówczesny szef „Wiadomości”, Piotr Kraśko. Artykuł zapowiadała okładka, na której umieszczono fotomontaż z Kraśką w stroju wojskowym i z logo „Dziennika Telewizyjnego” w tle.

Piotr Kraśko tuż po publikacji zapowiedział, że skieruje sprawę do sądu przeciwko wydającej tygodnik „Fratrii”, i tak też zrobił.

Wczoraj przed sądem stanął Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii. Opowiadał o kulisach powstania tekstu i zamieszczenia okładki. Na Twitterze skomentował to: - Panie Piotrze, po co to Panu? Gnębienie innych dziennikarzy w sądach? Bez sensu...

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Karnowski mówi, że okładka była satyrą. - Każdy ma prawo się oczywiście sądzić, nie odbieram tego prawa. Ale przecież nikt z czytelników nie wziął jej dosłownie, to była ewidentna satyra. Dziwię się, że Piotr Kraśko, człowiek tak potężny medialnie, dysponujący tyloma narzędziami polemicznymi i publicystycznymi, zdecydował się na pójście do sądu. W jaki sposób my, dziennikarze, mamy zachęcać polityków do odporności na krytykę, gdy sami biegamy po sądach? - pyta retorycznie Karnowski.

Z danych ZKDP wynika, że w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku tygodnik „Sieci” notował średnią sprzedaż na poziomie 64 496 egz.

Autor: jk

Wiecej informacji: Michał Karnowski, Piotr Kraśko, gnębienie dziennikarzy, satyra

Komentarze (26) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia