WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Robert Lewandowski producentem wykonawczym nowej płyty Donatana

Błaszczykowski najatrakcyjniejszym reklamowo sportowcem. Lewandowski i Gortat za Hołowczycem, Małysz przed Stochem

2017-11-15 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Jakub Błaszczykowskim jest najlepszym sportowcem do udziału w kampanii reklamowej, a kolejne miejsca pod tym względem zajmują Krzysztof Hołowczyc i Marcin Gortat, wyprzedzający Roberta Lewandowskiego - wynika z badania Mediacom Warszawa.

fot. akpa fot. akpa

W badaniu MediaCom, opartym na sondażu wśród ponad 11 tys. osób w wieku 16-59 lat, atrakcyjność reklamową określono w oparciu o trzy główne kryteria: siłę (popularność i sympatia), autorytet (czy gwiazda jest uważana za eksperta i czy może mieć wpływ na decyzje zakupowe konsumentów) oraz spójność z różnymi markami.

Najlepszy wynik (119 pkt) osiągnął Kuba Błaszczykowski, wyprzedając o 2 pkt Krzysztofa Hołowczyca. Błaszczykowski w połowie br. wystąpił w kampanii Play, a obecnie promuje chipsy Lay’s. Hołowczyc wziął udział w kilku reklamach Play, ponadto od wielu lat jest ambasadorem marketingowym zegarków Atlantic.

Na kolejnych pozycjach znaleźli się Marcin Gortat i Robert Lewandowski. Piłkę nożną reprezentuje jeszcze w zestawieniu trener naszej reprezentacji Adam Nawłka. Z kolei wśród skoczków narciarskich Adam Małysz (niedawno reklamował Play na Kartę) okazał się atrakcyjniejszy marketingowo od Kamila Stocha.

Dlaczego Kuba Błaszczykowski wyprzedził Roberta Lewandowskiego, osiągającego w ostatnich latach dużo więcej sukcesów i częściej występującego w reklamach? Błaszczykowski jest co prawda nieco mniej rozpoznawalny od Lewandowskiego, ale przy tym wzbudza dużo większą sympatię i jest uważany za wiarygodniejszego.


Z kolei Adam Małysz dalej jest podobnie popularny i lubiany jak Kamil Stoch i Piotr Żyła, jednocześnie dużo bardziej godny zaufania (zwłaszcza od Żyły).


Z kolei Krzysztof Hołowczyc ma silniejszy wizerunek profesjonalisty niż Kajetan Kajetanowicz i Robert Kubica.

Wymiar energii, luzu, pewnej dozy szaleństwa reprezentuje przede wszystkim Piotr Żyła i do pewnego stopnia przedstawiciele sportów motorowych. Z kolei Adam Nawałka, Kuba Błaszczykowski, Kuba Giermaziak i Jerzy Dudek kojarzą się najsilniej ze spokojem, rozsądkiem i troską o innych.

W osobach takich jak Adam Małysz, Marcin Gortat, Robert Kubica, Karol Bielecki, Rafał Sonik odbiorcy widzą przede wszystkim ludzi rzetelnych, kierujących się pewnymi zasadami. Większość reprezentantów sportów motorowych, a także Kamil Stoch, są uosobieniami ambicji i pozytywnej energii. Z kolei piłkarze i Agnieszka Radwańska reprezentują typowe cechy sportowca: pewność siebie i wytrwałość.

- Sportowcy stanowią zupełnie odrębny „segment” w gronie szeroko rozumianych celebrytów. Osoby związane z filmem, telewizją, muzyką są bardzo podobne do siebie. Cechuje ich przede wszystkim troska o wygląd, atrakcyjność, prezencja. Są to typowe gwiazdy estrady. Na innym biegunie znajdują się bloggerzy, influencerzy - oni są źródłem cennej opinii, ważnej rady, wskazują trendy, inspirują. A sportowców wyróżnia przede wszystkim ambicja, ale i spokój, rozsądek. Co chyba najważniejsze - są odbierani jako naturalni, nikogo nie udają. A to jest często klucz do skutecznej komunikacji – przebić się z przekazem, jednocześnie nie popadając w sztuczność. Sportowcy bardzo często mogą w tym pomóc - komentuje Tomasz Romaniuk, szef działu badań konsumenckich w domu mediowym MediaCom.

Autor: tw

Wiecej informacji: sportowcy, Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Kamil Stoch

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia