SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

NIK zaczął kontrolę w Telewizji Polskiej

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła kontrolę w Telewizji Polskiej. Dotyczyć ona będzie współpracy publicznego nadawcy z producentami zewnętrznymi w ostatnich latach.

Article

- Podczas kontroli sprawdzimy realizację umów zawieranych przez TVP SA z zewnętrznymi producentami programów telewizyjnych - mówi nam Katarzyna Kopeć z wydziału prasowego NIK. Zapewnia, że to planowa kontrola.

Działający w TVP związek zawodowy Wizja poinformował, że NIK w ramach kontroli przyjrzy się też procesowi outsourcingu czterech grup zawodowych (od lipca br. ponad 400 pracowników TVP ma przejść do firmy LeasingTeam, więcej na ten temat).

- Kontrola właśnie się rozpoczyna, jej wyniki będą znane najwcześniej pod koniec roku - informuje Katarzyna Kopeć. Koordynować ją będzie Departament Nauki i Dziedzictwa Narodowego NIK.

Telewizja Polska nie komentuje sprawy. - To rutynowa kontrola - ucina Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NIK zaczął kontrolę w Telewizji Polskiej

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zobaczmy, co tam wasi robią?
NARESZCIE !
25 3
odpowiedź
User
J widzę
Od 1989 r. każda kontrola służyła temu, żeby nie wykazać niczego. Każda kontrola wykazała zgodność poczynań aparatu ze słuszną linią partii, takiej czy owakiej. Teraz zobaczymy. Sprawy są ewidentne. Jak za komuny, a kontrola za moje pieniądze. Zobaczymy.
27 3
odpowiedź
User
KONTROLA Z PRZEDSZKOLA
Pod koniec roku?!?!?!?! Ja już teraz mogę wskazać ewidentne przekręty widoczne gołym okiem. Gołym, ale nie partyjnym. Chachachahihihi.
15 3
odpowiedź
User
ja
Ludzie Uska z NIku kontrolują ludzi Uska z TVP. Wnioski z kontroli mogą być tylko zgodne z linią Partii.
15 4
odpowiedź
User
kolega
Ciekawe, ciekawe... Studia stoją puste a produkcja w ATMie... Ale na pewno NIK "nie dopatrzy się nieprawidłowości"... Czy jakoś tak... A pani Latkowska, Szumska, Adamkiewicz i towarzystwo nadal będą kręcić swoje lody dopóki się da...
20 4
odpowiedź
User
Jacek
Dotyczy to również ośrodków regionalnych?
Mam tu na myśli Katowice...
7 3
odpowiedź
User
CILIĆ
Te kontrole NIK to można sobie wsadzić w anus. Ich konkluzje nic gdy nic nie oznaczają i niczym się dla kontrolowanych nie kończą. Po co ten cały NIK istnieje w ogóle ???? lodziaszki sie kręci aż miło i o to chodzi. oby jak najdlużej czerpać z tego koryta.
12 3
odpowiedź
User
magmam
Przy okazji może za przerost zatrudnienia by się ktoś wziął ?
4 3
odpowiedź
User
kropka.
W ośrodkach nie wiadomo po co istnieją regionalne agencje producenckie, skoro cała produkcja oprócz info to max 10 programów, robionych i tak przez firmy. Do ogarnięcia w sumie przez programowego, księgową i 5 kierowników produkcji.
Ciekawe, jak NIK policzy i oceni te składki, które jednoosobowe 'firmy' płacą za zużywane w pracy powietrze? Czy ten nowatorski pomysł szerzy się wszędzie w tvp? :D
4 2
odpowiedź
User
nikus
Przecież z tej kontroli nikt nie będzie. Nie ważne, że est kontrola - Ważne kto kontroluje. Przypominam, że szefem NIK jest były minister w rządzie D. Tuska, który wydał wyrok na TVP: Zabić. I to się właśnie dzieje.
15 3
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry