SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

580 tys. widzów Teatru Telewizji w TVP1, hitem „Złodziej w sutannie”

Cztery pierwsze spektakle Teatru Telewizji w sezonie 2017/2018 ogląda średnio 578 tys. widzów. Produkcja daje Jedynce ostatnie miejsce w rynku telewizyjnym wśród tzw. „wielkiej czwórki” zarówno wśród wszystkich widzów, jak i w grupie komercyjnej. Do tej pory najwięcej widzów miał spektakl „Złodziej w sutannie”.

Teatr TV Article

Teatr Telewizji na antenie TVP1 oglądać można w poniedziałki o godz. 20.25, począwszy od 28 sierpnia br. Średnia widownia 4 pierwszych spektakli wyniosła 578 tys. osób, co przełożyło się na 3,76 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 2,21 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 2,87 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Największą popularnością w analizowanym okresie cieszył się spektakl „Złodziej w sutannie”, pokazany 28 sierpnia br. Zgromadził on przed telewizorami 816 tys. oglądających.

Jedynka w paśmie nadawania nowego programu zajmuje ostatnie miejsce w rynku telewizyjnym wśród tzw. „wielkiej czwórki”. Liderem w tym paśmie jest TVP2, która emitując wtedy gł. „Barwy szczęścia” i „M jak miłość”, osiąga 26,39 proc. udziału. Drugi jest Polsat (gł. filmy fabularne, raz pokazano mecz Polska-Kazachstan, który na antenie tej stacji miał 6,27 mln osób; 18,94 proc.), a trzeci - TVN (gł. „Na Wspólnej”, „Milionerzy” i początek „Drugiej szansy”; 8,48 proc.).

Również wśród widzów w grupach 16-49 i 16-59 Jedynka wypada zdecydowanie najgorzej na tle swoich głównych konkurentów.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w I półroczu br. udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów wyniósł 10,14 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 580 tys. widzów Teatru Telewizji w TVP1, hitem „Złodziej w sutannie”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
man
Teatr zawsze był dla elity, a nie dla masowego widza, więc raczej nikt milionowej oglądalności się chyba nie spodziewał, nie?
64 4
odpowiedź
User
nickodem
Stąd wniosek, że Cielecka vel Dulska się ,,przejada".
6 20
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Teatr zawsze był dla elity, a nie dla masowego widza, więc raczej nikt milionowej oglądalności się chyba nie spodziewał, nie?

Cieszy, że czasami na WM pojawiają się sensowne komentarze.
Oczywiście całkowicie się zgadzam. Teatr Telewizji to jedna z najbardziej misyjnych pozycji w ofercie TVP, stanowi olbrzymią wartość kulturalną. To nigdy nie będzie masowa produkcja.
Ale jak znam życie, i tak znajdą się OBLEŚNI LEWACY, którzy nawet Teatr Telewizji będą rozliczali ze słupków oglądalności, wyśmiewali jego oglądalność i nazywali go klapą i porażką "kÓrskiego" (niektórzy lewacy nie wiedzą, jak się pisze poprawnie nazwisko prezesa TVP, więc piszą kÓrski zamiast Kurski).
38 17
odpowiedź
User
prawnik
"Moralność pani Dulskiej" - jak się puszcza spektakl z kanonu lektur, to się najpierw sprawdza, w jakim miesiącu jest on zazwyczaj w szkole omawiany. To jest podstawa. Ramówkowe ABC!

I podpowiem: NIE, TO NIE JEST WE WRZEŚNIU!
12 20
odpowiedź
User
Kropka
To i tak dobra oglądalność, zważywszy, że w tym czasie u konkurencji leciało parę chwytliwych filmów. A spektakl nie pierwszej świeżości (co zresztą nic mu nie ujmuje). Dobrze byłoby gdyby TVP zaniżała swoją oglądalność takimi pozycjami. I pewnie dobrze byłoby gdyby czerpała garściami z tego, co zrobili poprzednicy skoro aktualna władza nie jest w stanie zaproponować niczego naprawdę dobrego. Tym którzy krzywią się na Teatr Telewizji polecam ku uwadze produkcję nowego szefostwa - "Pod wspólnym niebem". Pewnego oglądalność nieco lepsza niż TT, ale chała wyjątkowa.
19 3
odpowiedź
User
dr
Akurat poziom 2 - 4 % na teatr to jest b. dobry wynik. Komercyjne produkcje w tvp mają porównywalne słupki - i tam to jest dramat.
22 2
odpowiedź
User
tak pytam
Z jaką konkurencją przegrał Teatr TVP ? Z teatrem TVN czy teatrem Polsatu ?
20 6
odpowiedź
User
Dustman
"Moralność pani Dulskiej" - jak się puszcza spektakl z kanonu lektur, to się najpierw sprawdza, w jakim miesiącu jest on zazwyczaj w szkole omawiany. To jest podstawa. Ramówkowe ABC!

I podpowiem: NIE, TO NIE JEST WE WRZEŚNIU!


Tak, bo na pewno każda szkoła omawia ten utwór dokładnie w tym samym czasie. Niektóre to nawet wcale nie omawiają. Szok i niedowierzanie!
8 1
odpowiedź
User
Sandzi
Wg mnie to dobry wynik czekam na ciekawe spektakle może jakiś kryminał
8 1
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Kurcze,
przepraszam panie Prezesie ale znów zapomniałem się zaśmiać konserwatywnie.
Mam dużo roboty w hurtowni - stąd zapomnienie.
To się więcej nie powtórzy.
A zatem: uhahahahaha.
Każda konserwatywna konserwa wie, że 5 x ha.
3 9
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing