WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Paweł Lisicki: „Uważam Rze” będzie dalej drążyć katastrofę smoleńską

Po sukcesie “Uważam Rze” czas na “Uważam Rze Historia”

2012-04-04 A A A KOMENTARZE: 56 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Presspublica w połowie kwietnia br. wprowadzi na rynek miesięcznik historyczny “Uważam Rze Historia”. - To efekt sukcesu tygodnika i szerokiego odzewu na zamieszczane w nim materiały historyczne - mówi Wirtualnemedia.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny “Uważam Rze”.

Lisicki dodaje, że wydawcę do przygotowania pisma “Uważam Rze Historia” skłoniło też zainteresowanie Polaków historią i prężnie rozwijający się rynek książki historycznej, biografii, wspomnień. - Brak podobnego magazynu na polskim rynku, który z jednej strony publikowałby teksty znanych i poważnych historyków światowych, z drugiej polskich. Inne magazyny historyczne robią wrażenie jakby były do oglądania, nie do czytania - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Lisicki.

 - Nasze plany zakładają, ze będzie to miesięcznik sprzedawany osobno od tygodnika. Oczywiście będziemy elastycznie reagować na rozwój sytuacji rynkowej - wyjaśnia naczelny „Uważam Rze”.

Tematem przewodnim pierwszego numeru „Uważam Rze Historia” będzie skala zbrodni komunistycznych na Polakach - redakcja będzie próbowała odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zbrodnie te praktycznie nie zostały osądzone. Wydanie zawierać będzie też teksty o Poli Negri czy o feldmarszałku Rommlu. - Będzie osobny dział poświęcony polskim kresom. Będą też lżejsze działy o bitwach, uzbrojeniu. Myślę, że z dużym zainteresowaniem spotka się tez specjalny komiks historyczny - opowiada Paweł Lisicki.

Pierwszy numer magazynu liczyć ma 100 stron. Ceny pisma Lisicki nie zdradza. - Będzie bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych periodyków w tym segmencie - mówi jedynie.

Tygodnik “Uważam Rze” ukazuje się od lutego 2011 roku. Od początku znajduje się w czołówce segmentu tygodników opinii pod względem osiąganej sprzedaży. W styczniu br. jego sprzedaż ogółem wyniosła 129 329 egz. (więcej na ten temat).

Autor: Patryk Pallus

Wiecej informacji: Uważam Rze, Uważam Rze Historia, Paweł Lisicki

Fotoreportaże

Komentarze (56) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej

Tylko u nas

Zobacz więcej

Jedynki

Zobacz więcej w serwisie JEDYNKI