WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Paweł Lisicki: „Uważam Rze” będzie dalej drążyć katastrofę smoleńską

Po sukcesie “Uważam Rze” czas na “Uważam Rze Historia”

2012-04-04 A A A KOMENTARZE: 56 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Presspublica w połowie kwietnia br. wprowadzi na rynek miesięcznik historyczny “Uważam Rze Historia”. - To efekt sukcesu tygodnika i szerokiego odzewu na zamieszczane w nim materiały historyczne - mówi Wirtualnemedia.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny “Uważam Rze”.

Po sukcesie “Uważam Rze” czas na “Uważam Rze Historia”

Lisicki dodaje, że wydawcę do przygotowania pisma “Uważam Rze Historia” skłoniło też zainteresowanie Polaków historią i prężnie rozwijający się rynek książki historycznej, biografii, wspomnień. - Brak podobnego magazynu na polskim rynku, który z jednej strony publikowałby teksty znanych i poważnych historyków światowych, z drugiej polskich. Inne magazyny historyczne robią wrażenie jakby były do oglądania, nie do czytania - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Lisicki.

 - Nasze plany zakładają, ze będzie to miesięcznik sprzedawany osobno od tygodnika. Oczywiście będziemy elastycznie reagować na rozwój sytuacji rynkowej - wyjaśnia naczelny „Uważam Rze”.

Tematem przewodnim pierwszego numeru „Uważam Rze Historia” będzie skala zbrodni komunistycznych na Polakach - redakcja będzie próbowała odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zbrodnie te praktycznie nie zostały osądzone. Wydanie zawierać będzie też teksty o Poli Negri czy o feldmarszałku Rommlu. - Będzie osobny dział poświęcony polskim kresom. Będą też lżejsze działy o bitwach, uzbrojeniu. Myślę, że z dużym zainteresowaniem spotka się tez specjalny komiks historyczny - opowiada Paweł Lisicki.

Pierwszy numer magazynu liczyć ma 100 stron. Ceny pisma Lisicki nie zdradza. - Będzie bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych periodyków w tym segmencie - mówi jedynie.

Tygodnik “Uważam Rze” ukazuje się od lutego 2011 roku. Od początku znajduje się w czołówce segmentu tygodników opinii pod względem osiąganej sprzedaży. W styczniu br. jego sprzedaż ogółem wyniosła 129 329 egz. (więcej na ten temat).

Autor: Patryk Pallus

Wiecej informacji: Uważam Rze, Uważam Rze Historia, Paweł Lisicki

Komentarze (56) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia