WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Polska Niepodległa” i „Warszawska Gazeta” zerwały współpracę z Jackiem Międlarem, po tym jak zagrał w „Policjantach i policjantkach”

„Policjantki i policjantki” hitem TV4, serial śledzi 1,9 mln osób

2017-03-20 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Szósty sezon „Policjantek i policjantów” ogląda średnio 1,93 mln widzów. Względem czwartej edycji, emitowanej rok temu, serial zyskał 430 tys. widzów. Czwórka w czasie jego emisji m.in. wygrywa z Polsatem, a w grupie DVB-T 16-49 stacja jest liderem rynku.

„Policjantki i policjantki” hitem TV4, serial śledzi 1,9 mln osób

Telewizyjna Czwórka szóstą edycję hitowej produkcji „Policjantki i policjanci” pokazuje od poniedziałku do piątku o godz. 19.00, począwszy od 27 lutego br. Średnia widownia pierwszych 14 odcinków serialu (pokazanych do 16 marca br.) oglądało 1,93 mln osób. Przełożyło się to na 13,01 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 12,13 proc. w grupie komercyjnej 16-49  - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez jeden z domów mediowych.

Jeszcze wyższe wyniki „Policjantki i policjanci” notują wśród widzów korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej. W DVB-T 4+ udział serialu wynosi 17,13 proc., a w DVB-T 16-49 - 18,67 proc.

Najwięcej widzów zgromadził odcinek serii, pokazany 9 marca br. Oglądało go 2,04 mln osób.

Dla porównania, średnia widownia całego czwartego sezonu produkcji, emitowanego wiosną ub.r., wyniosła 1,50 mln osób. Oznacza to, że serial zyskał 430 tys. widzów.

TV4 w paśmie nadawania serialu zajmuje bardzo wysokie - trzecie - miejsce w rynku telewizyjnym wśród wszystkich stacji w Polsce. Liderem tego pasma jest TVN z 16,4 proc., drugie miejsce zajmuje TVP1 (14,5 proc.), a gorzej od Czwórki z głównych stacji wypada TVP2 (11,9 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej TV4 również jest trzecia. Z kolei w grupie widzów korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej stacja zajmuje drugie miejsce, a w DVB-T 16-49 - jest liderem oglądalności.

Produkcja ma kilkukrotnie wyższe wyniki, niż średnia oglądalność TV4. W okresie od 27 lutego do 16 marca br. średni udział TV4 wśród wszystkich widzów wyniósł 4,28 proc. (4,39 proc. w grupie komercyjnej, 5,68 proc. w DVB-T 4+ i 6,12 proc. w DVB-T 16-49).

W piątek, 10 marca br. o godz. 20.00 (czyli tuż po emisji „Policjantek i policjantów”) Czwórka pokazała film fabularny oparty na serialu „Wierna jak pies. Policjantki i Policjanci”, który obejrzało ponad 1,5 mln widzów. Nadawca informuje, że tego dnia padł dzienny rekord oglądalności stacji od czasu cyfryzacji telewizji w Polsce. Jej udział w 4+ wyniósł 5,66 proc., a w 16-49 - 5,99 proc.

„Policjantki i policjanci” to serial opowiadający o życiu i pracy policjantów z wydziału prewencji. Realizowany jest on we Wrocławiu, a jego producentem wykonawczym jest ATM Grupa.

Autor: mk

Wiecej informacji: Policjantki i policjantki, TV4, Czwórka

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia