WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Magdalena Ogórek o zarzucie, że starała się o usunięcie Rafała Dudkiewicza z Polskiego Radia 24: nieprawda, nawet go nie znam

Polskie Radio 24 przybliża kulturę i dzieje polskich miast w audycjach cyklu „Słowem Niepodległa”

2018-03-08 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Polskie Radio 24 rozpoczęło nowy cykl „Słowem Niepodległa”. W jego ramach reporterzy odwiedzają miasta, skąd nadają audycje, poświęcone historii i kulturze danego regionu. Seria programów rozpoczęła się w Krakowie, najbliższy nadany zostanie z Pułtuska.

fot. Polskie Radio/Wojciech Kusiński fot. Polskie Radio/Wojciech Kusiński

„Słowem Niepodległa” wpisuje się w obchody 100-lecia niepodległości Polski. Głównym celem najnowszego cyklu jest uwrażliwienie słuchaczy na polską historię, tradycję oraz kulturę na poziomie lokalnym. Reporterzy odwiedzili dotychczas z mikrofonem Kraków, Łódź, Kutno i Zakopane.

W najbliższą niedzielę (11 marca) audycja nadawana będzie z Pułtuska. Gośćmi będą m. in. dr Radosław Lolo oraz Monika Żebrowska z Muzeum Regionalne w Pułtusku. W planach są jeszcze wizyty w kilkudziesięciu innych ośrodkach, m.in. Lublinie, Kielcach czy Ciechanowie.

Autorzy chcą jak najszerzej korzystać z pamięci autobiograficznej mieszkańców poszczególnych regionów Polski. W kolejnych odcinkach dziennikarze będą poszukiwać świadków wydarzeń historycznych istotnych dla odwiedzanych miejsc.

Polskie Radio 24 jest emitowane analogowo od września 2016 roku. Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. stacja miała 0,6 proc. udziału w rynku słuchalności.

Autor: jk

Wiecej informacji: Polskie Radio 24

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia