SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio 24 przybliża kulturę i dzieje polskich miast w audycjach cyklu „Słowem Niepodległa”

Polskie Radio 24 rozpoczęło nowy cykl „Słowem Niepodległa”. W jego ramach reporterzy odwiedzają miasta, skąd nadają audycje, poświęcone historii i kulturze danego regionu. Seria programów rozpoczęła się w Krakowie, najbliższy nadany zostanie z Pułtuska.

fot. Polskie Radio/Wojciech Kusiński Article

„Słowem Niepodległa” wpisuje się w obchody 100-lecia niepodległości Polski. Głównym celem najnowszego cyklu jest uwrażliwienie słuchaczy na polską historię, tradycję oraz kulturę na poziomie lokalnym. Reporterzy odwiedzili dotychczas z mikrofonem Kraków, Łódź, Kutno i Zakopane.

W najbliższą niedzielę (11 marca) audycja nadawana będzie z Pułtuska. Gośćmi będą m. in. dr Radosław Lolo oraz Monika Żebrowska z Muzeum Regionalne w Pułtusku. W planach są jeszcze wizyty w kilkudziesięciu innych ośrodkach, m.in. Lublinie, Kielcach czy Ciechanowie.

Autorzy chcą jak najszerzej korzystać z pamięci autobiograficznej mieszkańców poszczególnych regionów Polski. W kolejnych odcinkach dziennikarze będą poszukiwać świadków wydarzeń historycznych istotnych dla odwiedzanych miejsc.

Polskie Radio 24 jest emitowane analogowo od września 2016 roku. Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. stacja miała 0,6 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio 24 przybliża kulturę i dzieje polskich miast w audycjach cyklu „Słowem Niepodległa”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
CHRIS
Komu przybliżą? Dla garstki słuchaczy taki program? Dla kogo to nieznośnie gadane radio jest robione?
9 9
odpowiedź