WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Dziennikarze o odwołaniu wiceszefa Polskiego Radia 24: absurd i gruba przesada, Hartman nie jest persona non grata

Gorący temat

Wpadka senatora PO: w „Młodzież kontra…” stwierdził, że nikt normalny nie chodzi do TVP Info (wideo)

0

Polskie Radio 24 rozstało się z Filipem Memchesem, u którego gościł Jan Hartman

2017-05-20 A A A KOMENTARZE: 17 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Polskie Radio 24 zakończyło współpracę z publicystą Filipem Memchesem. Pod koniec kwietnia w jego audycji gościł Jan Hartman, co było powodem odwołania wicedyrektora rozgłośni Krzysztofa Gottesmana.

Filip Memches, fot. Polskie Radio Filip Memches, fot. Polskie Radio

Memches współpracował z Polskim Radiem od stycznia br. Prowadził niektóre audycje publicystyczne („Podsumowanie dnia” i „Gorący temat”) oraz cotygodniowy program „Życie z duszą czy bez”.

Pod koniec kwietnia w jednym z wydań jego audycji gośćmi byli Tomasz Krzyżak z „Rzeczpospolitej” i Jan Hartman. W środę zarząd Polskiego Radia odwołał z funkcji wicedyrektora PR24 Krzysztofa Gottesmana, którego zastąpi Robert Tekieli. Prezes firmy Jacek Sobala uzasadnił, że powodem dymisji Gottesmana było właśnie zaproszenie Hartmana do rozgłośni. - Człowiek, który opowiada się między innymi za kazirodztwem - powiedział Sobala o Hartmanie.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, w piątek kierownictwo Polskiego Radia 24 zakończyło współpracę z Filipem Memchesem - wypowiedziano mu umowę. Potwierdził to sam publicysta.

Filip Memches jako publicysta współpracuje też od niedawna z tygodnikiem „Do Rzeczy” i internetowym miesięcznikiem Nowa Konfederacja.

Wcześniej Filip Memches był przez kilka lat związany z „Rzeczpospolitą”. Współpracował jako publicysta z tym dziennikiem i z tygodnikiem „Uważam Rze” (w latach 2011-2012, kiedy redagowali go dziennikarze, z których część pracuje obecnie w „Do Rzeczy”), a w latach 2012-2016 był sekretarzem działu Opinie, zajmował się m.in. weekendowym wydaniem „Plus Minus”.

Pod koniec ub.r. Filip Memches zrezygnował z pracy w „Plusie Minusie”, tak samo jak pozostali redaktorzy tego wydania: Dominik Zdort, Beata Zubowicz i Wojciech Stanisławski. Zdort w lutym br. został szefem serwisu internetowego Tvp.info.

Pod koniec kwietnia br. zmienił się dyrektor Polskiego Radia: Tomasza Kuca zastąpił Paweł Badzio.

Według badania Radio Track od lutego do kwietnia br. stacja miała 0,4 proc. udziału w rynku słuchalności.

Autor: tw

Wiecej informacji: Polskie Radio 24, Filip Memches

Komentarze (17) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia