SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Polskie Radio analizuje udział Wojciecha Manna w reklamach sklepów Saturn, nie ma mowy o usunięciu go z Trójki

Polskie Radio analizuje pod względem prawnym udział dziennikarza Trójki Wojciecha Manna w kampanii reklamowej sieci sklepów Saturn. Nadawca zapewnia, że nie szykuje się do zakończenia współpracy z Mannem.

Wojciech Mann w reklamie sklepów Saturn Article

Kampania reklamowa sklepów Saturn z udziałem Wojciecha Manna ruszyła na początku listopada ub.r. i jest zaplanowana na rok. W spotach dziennikarz występuje razem ze sporo od niego młodszym Marcelem Borowcem, odgrywają sprzedawców udzielających klientom promowanych sklepów zabawnych rad o urządzeniach RTV i AGD. Mann ma odzwierciedlać w reklamach dystans, spokój i doświadczenie życiowe.

Przy starcie kampanii rzecznik Polskiego Radia informował, że Wojciech Mann nie musiał uzyskać pozwolenia na udział w niej od kierownictwa firmy, ponieważ nie jest jej etatowym pracownikiem, tylko współpracownikiem.

W piątek „Super Express” podał, że kierownictwo Polskiego Radia analizuje udział Wojciecha Manna w tych reklamach pod względem zasad etyki obowiązujących pracowników nadawcy. Tabloid zasugerował, że „zarząd spółki pracuje ze sztabem prawników nad usunięciem gwiazdora z szeregów swoich dziennikarzy”.

- Ocena udziału pana redaktora Wojciecha Manna w reklamie jest na etapie konsultacji prawnych. Nie jest ona jednoznaczna, gdyż formalnie red. Mann nie jest etatowym pracownikiem Polskiego Radia, natomiast w rzeczywistości jest nie tylko bliskim wieloletnim współpracownikiem, którego obowiązują przyjęte w Radiu zasady etyki, ale jest również postacią publiczną bezwzględnie kojarzoną z Programem 3 PR - powiedział „Super Expressowi” Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

W odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl Kubiak zapewnia, że nieprawdziwe jest stwierdzenie, jakoby zarząd „pracował nad usunięciem red. Manna”. - Sprawa jest analizowana i jak tylko będziemy mieli wiążącą opinię prawną, damy znać. Nie jestem w stanie powiedzieć, jak długo jeszcze potrwa ta analiza, bo sytuacja nie jest jednoznaczna - przekazał nam.

Przypomnijmy, że w latach 2011-2012 Wojciech Mann razem z Krzysztofem Materną reklamowali Kredyt Bank. Niedługo po starcie kampanii Mann został odsunięty od prowadzenia w Trójce rozmów z publicystami w ramach audycji „Zapraszamy do Trójki”. Wnioskowała o to ówczesna dyrektor stacji Magda Jethon, a decyzję podjął zarząd Polskiego Radia.

Z kolei Telewizja Polska jesienią 2013 roku na kilka miesięcy odsunęła od prowadzenia programów Marzenę Rogalską, która brała wtedy udział w kampanii sklepów Biedronka, oraz Macieja Kurzajewskiego, promującego PKO BP wspólnie z Szymonem Majewskim.

Za to nadawcy prywatni pozwalają swoim dziennikarzom i prezenterom, oprócz tych pracujących w programach informacyjnych i publicystycznych, brać udział w kampaniach reklamowych marek komercyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio analizuje udział Wojciecha Manna w reklamach sklepów Saturn, nie ma mowy o usunięciu go z Trójki

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olka
Te reklamy Saturna z Mannem są tak żenujące i nieśmieszne że aż trudno uwierzyć że to prawdziwy Mann.
37 20
odpowiedź
User
I tytuł
Oczywiście, aż mi się ze śmiechu o tytule zapomniało
Ałtorze, piłeś nie pisz
4 8
odpowiedź
User
Nina
Saturna nie usuną z Trójki? Ufff...
6 8
odpowiedź
User
jr
Ręce precz od Wojtka!!!!!!!!!!
20 14
odpowiedź
User
kola
Nudny ten Mann. O co tyle hałasu? Duży ziew. A po co on jeszcze sapie przed mikrofonem? Nie ma młodych?
11 30
odpowiedź
User
aluzje
Manna jest żywym dowodem na to, że nawet z tak olbrzymią otyłością można długo żyć. Gość ma już 69 lat!
4 10
odpowiedź
User
tsg01s
to Mann nie ma etatu w Trojce? Czyly na etacie same biurwy?a dziennikarze na śmieciówkach?
3 7
odpowiedź
User
Andrzej
Wojciech Mann zrobił moim zdaniem gigantyczny błąd pakując się w te reklamy. Rozmienił na drobne (hmmmm, drobne?) swój niepowtarzalny, jedyny głos, spłaszczył wizerunek do postaci komercyjnej na dość niskim poziomie, osobowość w odbiorze mocno się skurczyła. Zwłaszcza w takich momentach kiedy na przestrzeni 3-4 godzin w radiu słyszymy jego głos w autorskiej audycji, a w przerwach autorskich programów - ten sam głos tylko gadający o jakichś rabatach na lodówkę.
Mann zrobił to bez wątpienia dla pieniędzy ale to jest fantastyczny przykład tego, jak komercjalizacja nietuzinkowej postaci obniża jej renomę.
Wielka, wielka szkoda.
21 3
odpowiedź
User
Polones Copue
Emerytura się zbliża nieuchronnie i Saturn to była prawdopodobnie ostatnia szansa dla p. W. Manna, żeby zapewnić ją sobie na jakim takim poziomie. Ja mu wybaczam i nadal będę go pamiętał przede wszystkim z "Za chwilę dalszy ciąg programu".
9 3
odpowiedź
User
X
to Mann nie ma etatu w Trojce? Czyly na etacie same biurwy?a dziennikarze na śmieciówkach?

Mann nie ma etatu w Trójce od lat 90-tych, z własnego wyboru - prowadzi działalność gospodarczą, a w Trójce pracuje na umowie o dzieło.
17 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing