WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polscy szefowie firm mało aktywni w social mediach, tyko 5 proc. ma konto na Twitterze

Prawie 2,5 mld osób aktywnie korzysta z social media, 3 mld w 2021 r.

2017-08-06 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W tym roku z portali społecznościowych przynajmniej raz w miesiącu z poziomu dowolnego urządzenia skorzysta 2,46 miliarda osób, stanowiących 1/3 ogółu ludzkości oraz 71 proc. użytkowników internetu - szacuje firma eMarketer.

Prawie 2,5 mld osób aktywnie korzysta z social media, 3 mld w 2021 r.

Globalna liczba użytkowników social media ma być w bieżącym roku o 8,2 proc. większa niż w roku ubiegłym.

W kolejnych latach tempo wzrostu ma być coraz wolniejsze, a w roku 2021 na świecie ma być 3,02 miliarda użytkowników serwisów społecznościowych.

Do wciąż rosnącej liczby użytkowników społecznościowych portali w największej mierze przyczynia się powszechna dostępność przystępnych cenowo smartfonów, szeroki zasięg Wi-Fi oraz rozbudowa sieci 3G i 4G.

Analitycy eMarketera szacują, że w tym roku 81,8 proc. użytkowników portali społecznościowych na świecie będzie uzyskiwać do nich dostęp z poziomu telefonów komórkowych. Do roku 2021 wskaźnik ten ma wzrosnąć do 86,7 proc.

Autor: km

Wiecej informacji: social media

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia