WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Nie będzie zmian w art. 212 Kodeksu karnego - senatorzy odrzucili apel Rzecznika Praw Obywatelskich

Gorący temat

Łukasz Sitek zawieszony po informacji, że bez biletu awanturował się w pociągu i powoływał na pracę w TVP Info

13

Fotoreporterzy dostają przepustki do Sejmu z napisem "obsługa techniczna"

2017-04-11 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Prezes Press Club Polska w piśmie do marszałków Sejmu i Senatu sprzeciwił się temu, że fotoreporterom w parlamencie zamiast akredytacji dziennikarskich zaczęto wydawać karty dla osób z obsługi technicznej. Organizacja podkreśla, że jest to niezgodne z Prawem prasowym.

PAP / Tomasz Gzell PAP / Tomasz Gzell

- W ostatnim tygodniu Kancelaria Sejmu rozpoczęła wydawanie nowych Okresowych Kart Wstępu do budynków Sejmu i Senatu. Fotoreporterzy zamiast otrzymać karty reporterskie lub fotoreporterskie, dostali „Okresowe Karty Wstępu Obsługi Technicznej Dziennikarzy - Obsługa Techniczna” - opisał Jarosław Włodarczyk, prezes Press Club Polska, w liście do marszałków Sejmu i Senatu.

W miniony weekend zwrócił na to uwagę Maksylimian Rigamonti. - Nie jesteśmy już dziennikarzami fotografującymi, fotoreporterami. Jesteśmy już tylko obsługą techniczną wydarzeń. Każdej władzy przecież to bardzo na rękę odciąć obrazek od społeczeństwa. Tak się właśnie demoluje demokrację - skomentował na Facebooku.

Prezes Press Club Polska podkreślił, że zgodnie z Prawem prasowym fotoreporterzy są dziennikarzami, a nie obsługą techniczną redakcji lub parlamentu. - Art. 7 ust. 2 pkt 5 ustawy Prawo prasowe stanowi, że dziennikarzem jest osoba zajmująca się redagowaniem, tworzeniem lub przygotowywaniem materiałów prasowych, pozostająca w stosunku pracy z redakcją albo zajmująca się taką działalnością na rzecz i z upoważnienia redakcji, zaś art. 7 ust. 2 pkt 4 mówi, że materiałem prasowym jest każdy opublikowany lub przekazany do opublikowania w prasie tekst albo obraz o charakterze informacyjnym, publicystycznym, dokumentalnym lub innym, niezależnie od środków przekazu, rodzaju, formy, przeznaczenia czy autorstwa - opisał.

- Prosimy o skorygowanie tego błędu i wydanie dziennikarzom fotoreporterom kart dziennikarskich a nie obsługi technicznej - stwierdził prezes Press Club Polska.

Autor: tw

Wiecej informacji: Press Club Polska, Sejm, Senat, fotoreporterzy, obsługa techniczna

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia