WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Google Chrome zacznie blokować reklamy w połowie lutego 2018 roku

Gorący temat

„Kruk. Szepty słychać po zmroku” opowiada o kondycji człowieka, jego bólu i cierpieniu (wywiad)

0

Przeglądarki internetowe: Chrome, Safari i Opera w górę w Polsce i na świecie, Firefox z globalnym spadkiem

2018-01-02 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Chrome - najpopularniejsza przeglądarka internetowa - w grudniu 2017 r. zanotowała wzrost udziału zarówno na całym świecie, jak i w Polsce.

Przeglądarki internetowe: Chrome, Safari i Opera w górę w Polsce i na świecie, Firefox z globalnym spadkiem

Z danych StatCounter wynika, że w grudniu ub.r. Chrome miał w skali globalnej 55,04 proc. udziału w rynku internetowych przeglądarek, w porównaniu do 55 proc. w listopadzie.

Na drugim miejscu znalazła się przeglądarka Safari, która w tym samym czasie zanotowała wzrost z 14,76 proc. do 14,86 proc. rynkowego udziału, a na trzecim - przeglądarka UC Browser, ze wzrostem z 7,99 proc. do 8,69 proc. Top 5 zamykają aplikacje Firefox (spadek z 6,1 proc. do 5,72 proc.) i Opera (wzrost z 3,8 proc. do 4,03 proc.).

Tymczasem w Polsce Chrome, po dwóch z rzędu spadkach, zanotował wzrost. Przeglądarka Google miała w grudniu ub.r. 72,42 proc. udziału, wobec 72,11 proc. w listopadzie.

Cały czas daleko w tyle za Chrome są w Polsce konkurencyjne przeglądarki: Firefox (wzrost z 9,17 proc. do 9,49 proc.), Samsung Internet (spadek z 4,73 proc. do 4,49 proc.), Opera (wzrost z 4,15 proc. do 4,27 proc.) oraz Safari (wzrost z 2,45 proc. do 2,62 proc.).

Autor: km

Wiecej informacji: przeglądarki, rynek przeglądarek, Chrome, Firefox, Safari, statcounter

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia