WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Radiowa Trójka, Złote Przeboje i Antyradio z największymi wzrostami wpływów reklamowych (analiza)

Radiowa Trójka nadal bez dyrektora. „Nazwisko podane wkrótce”

2016-03-24 A A A KOMENTARZE: 20 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Program III Polskiego Radia ciągle nie ma dyrektora. Dzisiaj pracownikom miał być przedstawiony nowy szef rozgłośni, ale zarząd poinformował jedynie o przesunięciu tego terminu. Jedną z kandydatek na to stanowisko jest Sylwia Krasnodębska, dziennikarka „Gazety Polskiej Codziennie” - nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

fot. polskie radio fot. polskie radio

W czwartek o 10.30 z pracownikami Trójki spotkał się Jerzy Kłosiński, wiceprezes zarządu Polskiego Radia. Zespół spodziewał się, że przedstawiony zostanie nowy dyrektor i redaktor naczelny, który przejmie obowiązki od wicedyrektora Szymona Sławińskiego (zarządzał PR3 od czasu rezygnacji na początku marca br. Pauliny Stolarek-Marat). Tak się jednak nie stało - wiceprezes poinformował jedynie pracowników, że nazwisko szefa Trójki zostanie przedstawione wkrótce.

Z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że nową szefową radiowej Trójki ma zostać dziennikarka Sylwia Krasnodębska, ostatnio związana z „Gazetą Polską Codziennie” i Telewizją Republika, gdzie od blisko roku prowadziła program „Republika gwiazd”. Wcześniej pracowała m.in. w redakcji „Panoramy” i „Warto rozmawiać”, gdzie była kierownikiem produkcji.

Przypomnijmy, że po odejściu Stolarek-Marat na stanowisko szefa PR3 zarząd Polskiego Radia brał pod uwagę m.in. Romana Rogowieckiego. Propozycję pokierowania redakcją odrzuciła natomiast Agnieszka Burzyńska, wieloletnia dziennikarka RMF FM, związana potem z „Wprost” i serwisem Kulisy24.com.

W ciągu miesiąca kierowania rozgłośnią przez Paulinę Stolarek-Marat nastąpiło kilka zmian personalnych w stacji. Nowym szefem redakcji muzycznej został Piotr Metz (zastąpił Grzegorza Hoffmanna), a „Salon polityczny Trójki” zaczął prowadzić Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”. Trzy tygodnie temu gospodarzem programu przestał być z kolei Marcin Zaborski, który prowadzi teraz tylko popołudniowe rozmowy w „Pulsie Trójki”

W ubiegłym tygodniu z Trójki został zwolniony Jerzy Sosnowski. Wczoraj pracownicy i współpracownicy PR3 we wspólnym oświadczeniu wyrazili sprzeciw wobec decyzji o zwolnieniu dziennikarza. - Uważamy, że ta decyzja nie ma merytorycznych podstaw i oznacza wielką stratę nie tylko dla Programu Trzeciego, ale całego Polskiego Radia - napisały osoby związane z Trójką.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od grudnia 2015 roku do lutego 2016 roku udział Trójki w rynku radiowym wyniósł 8,4 proc.

Autor: Łukasz Brzezicki

Wiecej informacji: Trójka, Sylwia Krasnodębska, Program III Polskiego Radia, Roman Rogowiecki, Agnieszka Burzyńska

Komentarze (20) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia