WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Sieci kablowej walczą o widzów. Stawiają na nowe technologie i treści na żądanie

Gorący temat

Aleksandra Jakubowska prowadzącą wieczorne pasmo Telewizji wPolsce.pl. Karnowski: zgadzamy się w sprawach fundamentalnych

0

Ramiro Lafarga Brollo: aplikacja Horizon sukcesem, czas na MyPrime i nowy dekoder

2014-12-05 A A A KOMENTARZE: 13 FORUM DRUKUJ POLEĆ

- Aplikacja Horizon okazała się strzałem w dziesiątkę, dotychczas klienci pobrali ją ponad 100 tys. razy - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Ramiro Lafarga Brollo, prezes UPC Polska. Opowiada on o usłudze MyPrime, nowym dekoderze Horizon oraz planach firmy.

Ramiro Lafarga Brollo Ramiro Lafarga Brollo

Wprowadzona w poniedziałek 1 grudnia br. oferta wideo na żądanie Myprime Filmy i Seriale pozwala klientom UPC Polska na dostęp do ponad 1000 pozycji (filmów i seriali amerykańskich) za 20 zł miesięcznie (w grudniu dostęp do niej jest bezpłatny). Wśród seriali oferowanych w ramach MyPrime są m.in. takie tytuły jak „House of Cards”, „Orange is the New Black”, „Hannibal”, „Gotowe na wszystko”, „Lost”, a wkrótce także „Breaking Bad” (dowiedz się więcej). Na razie jednak nie ma planów, by seriale w ramach MyPrime były dostępne tuż po premierze w USA, czego oczekują najbardziej internauci.

- Nie zamierzamy ścigać się z piratami. Żyjemy w czasach pewnego nadmiaru treści, więc coraz większą rolę odgrywać będzie sposób w jaki zaoferujemy go klientom, a więc: czy będą to treści łatwo dostępne, w dobrej jakości, ale także - legalne. Większość klientów oczekuje od nas właśnie tego, że w wygodny sposób będą mogli do woli oglądać ulubione treści - mówi Wirtualnemedia.pl Ramiro Lafarga Brollo, prezes UPC Polska.

Brollo nie chce ujawnić czy wprowadzenie MyPrime to ruch wyprzedzający wejście Netflixa do Polski. - Jesteśmy otwarci na współpracę z dostawcami i innymi podmiotami na rynku. Co więcej, w ofercie MyPrime Filmy i Seriale posiadamy ofertę seriali Netflixa, co jest przykładem takiej współpracy - mówi prezes UPC Polska.

Kolejnym elementem platformy Horizon ma być nowy dekoder, który został już przetestowany na grupie ponad tysiąca osób. - Już stopniowo zaczynamy zapraszać pierwszych klientów do skorzystania z oferty z dekoderem Horizon, a pełne jego komercyjne wdrożenie nastąpi w najbliższych tygodniach - mówi Brollo.

Ramiro Lafarga Brollo podkreśla, że dekoder Horizona będzie łączył telewizję z internetem.- Stąd choćby możliwość korzystania z YouTube czy Facebooka i funkcja dzielenia się wrażeniami na mediach społecznościowych, a także możliwość nagrywania czterech programów jednocześnie i system rekomendacji.- opowiada prezes UPC. Pilot dekodera Horizon wyposażony będzie w dwustronną klawiaturę QWERTY, ułatwiającą korzystanie z internetu na ekranie telewizora oraz wyszukiwanie programów i aplikacji.

Sieć UPC Polska na koniec września br. obsługiwała 1 420 600 klientów, czyli o 13,9 tys. mniej niż 30 września ub.r. (więcej na ten temat). - Spadek liczby abonentów to głównie wynik wygaśnięcia umów dotyczących pakietów spółdzielczych. Proszę zauważyć, że liczba klientów wszystkich usług cyfrowych z kwartału na kwartał rośnie, dotyczy to nawet telefonii - podkreśla Brollo.
 
Szansą na zwiększenie bazy UPC może być konsolidacja rynku. Spółka wiosną tego roku przejęła sieć Telco Lublin i rozważa kolejne przejęcia. - Cały czas analizujemy pojawiające się na rynku oferty. Dziś mogę powiedzieć, że interesują nas podmioty, które przejęcie pozwoli na zwiększenie zasięgu naszej sieci, a wielkość podmiotu nie ma znaczenia - wyjaśnia Brollo.

Możliwe, że w przyszłości UPC Polska zaoferuje swoim klientom usługę telefonii komórkowej. - MVNO miałoby sens, jako uzupełnienie oferty, jako czwarta usługa. Projekt ten jest już rozwijany w ramach grupy Liberty Global - mówi enigmatycznie Ramiro Lafarga Brollo. Informuje on jednocześnie, że UPC Polska nie ma razie planów sprzedaży energii elektrycznej.

Z Ramiro Lafarga Brollo, prezesem UPC Polska, rozmawiamy o platformie Horizon, ofercie My Prime, nowym dekoderze, rozwoju nowych usług i konsolidacji rynku.

Autor: Patryk Pallus

Wiecej informacji: prezes UPC Polska, UPC, UPC Polska, Horizon, MyPrime, Ramiro Lafarga Brollo

Komentarze (13) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia