WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

RMF FM będzie pomagać ludziom. Rusza akcja „Lepsze jutro z RMF FM”

Gorący temat

Netflix ma 117 mln subskrybentów, rekordowe wzrosły wpływy i zysk

0

RMF FM przeprosiło za użycie frazy „Nagłówki Nie Do Ogarnięcia”

2015-10-20 A A A KOMENTARZE: 9 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Radio RMF FM przeprosiło za wykorzystanie na swojej stronie internetowej frazy „Nagłówki Nie Do Ogarnięcia”, pod którą na Facebooku funkcjonuje popularny profil, wytykający wpadki dziennikarskie.

RMF FM przeprosiło za użycie frazy „Nagłówki Nie Do Ogarnięcia”

W umieszczonym w serwisie rmf.fm cyklu „Poranna galeria” redakcja RMF FM co tydzień zachęca internautów do przesyłania zdjęć dotyczących jakiejś tematyki. Ostatnio pojawił się tam wpis zapraszający do przesyłania do radia fotografii tytułów gazetowych, które są „absurdalne, zabawne, zawierają śmieszny błąd”. Apel opatrzono tytułem „Nagłówki nie do ogarnięcia”.

Pod taką samą nazwą działa jednak mający ponad 132 tys. fanów profil na Facebooku, zajmujący się publikowaniem wpadek i błędów dziennikarskich. Jego twórcy wysłali list do rozgłośni, zwracając uwagę na „podobieństwo” obu tytułów.

- Nie chcemy wyciągać pochopnych wniosków, ale nazwa Waszego cyklu/Waszej „Porannej galerii” - „Nagłówki Nie Do Ogarnięcia” wydaje nam się trochę podobna do nazwy naszego fanpejdża „Nagłówki Nie do Ogarnięcia”. Nie chcemy mówić, że podobieństwo jest jakieś ewidentne, czy stuprocentowe. Wydaje nam się jednak, że obie nazwy noszą pewne cechy podobieństwa. Chcieliśmy zapytać, czy Waszym zdaniem też tak jest? - napisali w liście twórcy fanpage’a.

RMF FM od razu odpowiedziało autorom profilu. - Po dogłębnych analizach w redakcyjnym gronie odkryliśmy pewne podobieństwo łączące naszą poranną galerię „Nagłówki nie do ogarnięcia” ze stroną „Nagłówki nie do ogarnięcia” - napisała redakcja rozgłośni w odpowiedzi.

Stacja obróciła sytuację w żart, zapewniając, że osoba za nią odpowiedzialna została „schwytana i skazana w 24-godzinnym sądzie koleżeńskim”, gdzie zobowiązała się m.in do „nagrania audiobooka na podstawie 256-stronicowej autobiografii Krzysztofa Krawczyka „Życie jak wino” czy „transkrypcji wywiadu-rzeki z Andrzejem Gołotą”.

-  Natomiast, już zupełnie na poważnie: sytuacja, która się wydarzyła nie powinna mieć miejsca. Serdecznie przepraszamy - dodała na koniec listu redakcja RMF FM.- OK. RMF FM dało radę. Temat zamykamy - skomentowali to administratorzy „Nagłówki Nie Do Ogarnięcia”, publikując na profilu treść listu od rozgłośni.

Z danych Radio Track wynika, że średni udział RMF FM w rynku radiowym w okresie od lipca do września br. wyniósł 24,9 proc.

Autor: pr

Wiecej informacji: RMF FM, Nagłówki Nie Do Ogarnięcia, internetowa wpadka

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia