WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Duży spadek sprzedaży „Wprost” i „Gazety Polskiej”, tracą też „Do Rzeczy” i „Newsweek”

Giertych wysyła komornika do „Wprost”, Lisiecki zgłasza to do Rady Adwokackiej

2017-03-23 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wczoraj mecenas Roman Giertych poinformował, że na jego zlecenie komornik rozpoczął egzekucję z majątku AWR „Wprost”, wydawcy tygodnika „Wprost”, w związku z niewykonaniem wyroku sądu. Wydawca zaprzecza, jakoby komornik prowadził działania w siedzibie wydawnictwa.

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media /  fot. Beata Jarzębska Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media / fot. Beata Jarzębska

Spór Romana Giertycha i „Wprost” dotyczy publikacji tygodnika z lipca 2014 roku, w której znalazł się stenogram podsłuchanej rozmowy mecenasa z dziennikarzami Janem Pińskim i Piotrem Nisztorem (on nagrywał rozmowę). Z artykułu wynikało, że Giertych miał podczas niej szydzić z homoseksualnych polityków, biznesmenów oraz katastrofy smoleńskiej. Mecenas pozwał „Wprost”, zapowiadając, że będzie domagał się przeprosin w każdym medium, które przedrukowało nieprawdziwe informacje.

W październiku 2014 roku w redakcji tygodnika „Wprost” pojawił się komornik sądowy, który miał zabezpieczyć kwotę 100 tys. zł na poczet przyszłego odszkodowania w procesie wytoczonym przez mecenasa Giertycha. Sylwester Latkowski, ówczesny naczelny pisma, nie przyjął dokumentów od urzędnika, ale komornik miał zająć konta bankowe wydawcy pisma. Nieprawomocne orzeczenie w tej sprawie wydał Sąd Okręgowy w Warszawie, ale sąd apelacyjny uchylił to postanowienie.

Spółka AWR „Wprost”, wydawca „Wprost”, pozwała Romana Giertycha i „Gazetę Wyborczą” (dziennik relacjonował interwencję komornicza w redakcji tygodnika), a także złożyła skargę w Radzie Etyki Mediów na publikację.

W kwietniu 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że Giertych miał prawo wysłać komornika do „Wprost” i zasądził na rzecz mecenasa zwrot innych kosztów sądowych, po 2400 zł od spółki AWR „Wprost” i Sylwestra Latkowskiego.

Giertych uważa, że AWR „Wprost” do tej pory nie wykonała wyroku, a o wszczętej egzekucji poinformował w środę na Twitterze i Facebooku. - Dziś komornik na moje zlecenie rozpoczął egzekucję z majątku AWR „Wprost”. Nie wykonali bowiem prawomocnego wyroku zobowiązującego do przeprosin i zapłaty zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych w jednej ze spraw związanych ze słynnym artykułem „Polowanie na Kulczyka”. Jutro rozpocznę egzekucję przeprosin poprzez wymierzanie przez sąd grzywien. Niech się dzieje prawo i sprawiedliwość! - napisał na swoim fanpage’u.

We wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił wniosek AWR „Wprost” o wstrzymanie egzekucji. Jak wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl rzecznik prasowa PMPG Polskie Media Anna Pawłowka-Pojawa, wydawca chciał wstrzymać egzekucję ze względu na przygotowywaną skargę kasacyjną.

- Od rana zajmowane są rachunki bankowe. Jeżeli nie starczy na nich środków ok. 15.00 komornik ma zająć ruchomości w siedzibie - poinformował Giertych na Twitterze.

AWR „Wprost” zaprzecza, że komornik pojawił się w siedzibie. – Rozumiemy, że pan mecenas musi łatać swój budżet przy pomocy komornika. Szkoda, że na rzecz swoich klientów nie potrafi wywalczyć zadośćuczynienia (choćby sprawa Michała Tuska) - przekazuje nam Anna Pawłowska-Pojawa, PR manager w Grupie PMPG Polskie Media.

W zeszłym tygodniu Michał M. Lisiecki złożył do Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zawiadomienie o naruszeniu zasad etyki adwokackiej przez mecenasa Romana Giertycha. Teraz zamierza uzupełnić zawiadomienie i opisać wczorajszą sytuację. - Działania wykonuje Pan w pełni świadomości i znajomości przepisów prawa. Doskonale Pan wie, iż w opisywanej przez Pana sprawie stronie pozwanej przysługuje złożenie kasacji - pisze w poście do Giertycha właściciel „Wprost”.

- Bez ironii polecam Panu przeczytać, nie jeden raz, #KEA Kodeks Etyki Adwokackiej - co i ja z Pana powodu uczyniłem. Nigdy bowiem nie dawałem wiary, że to co Pan wyczynia i mówi - może Pan też czynić bezkarnie, zasłaniając się legitymacją adwokacką, czując się częścią kasty stojącej ponad prawem i szargając dobre imię kolegów mecenasów całej polskiej Palestry - pisze Lisiecki.

Autor: łb

Wiecej informacji: Wprost, Michał M. Lisiecki, Roman Giertych, Jan Kulczyk

503 Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.


Apache Server at www.wirtualnemedia.pl Port 80

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej