WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Dzień dobry Polsko” wraca po wakacjach. Jedynka stawia na prowadzących z TVP Info i TVP Sport

Gorący temat

Vectra po krytyce przeprasza za spot z gumowymi lalami i wycofuje go z emisji (wideo)

0

TVP rozpoczęła prace nad serialem o Agnieszce Osieckiej. „Idealny przykład realizacji misji”

2017-08-21 A A A KOMENTARZE: 19 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Polska rozpoczęła prace literackie nad serialem o Agnieszce Osieckiej. Jego premiera zaplanowana została na 2019 rok - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Zrobienie serialu o Agnieszce Osieckiej to idealny przykład realizacji misji telewizji publicznej - mówi nam Maciej Muzyczuk, dyrektor Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP.

Agnieszka Osiecka, fot. akpa Agnieszka Osiecka, fot. akpa

Projekt trafił do TVP wraz z listem intencyjnym potwierdzającym, że spadkobierczyni Agnieszki Osieckiej jest wstępnie zainteresowana realizacją takiej produkcji. - Zrobienie serialu o Agnieszce Osieckiej to idealny przykład realizacji misji telewizji publicznej - nie ma lepszego miejsca do pokazania postaci tej genialnej autorki niż TVP - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl. Maciej Muzyczuk, dyrektor Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej Telewizji Polskiej - Wyrażamy ogromne zainteresowanie produkcją tego serialu, ponieważ jesteśmy fanami Agnieszki Osieckiej - dodaje Marcin Wolski, dyrektor TVP 2.

Telewizja Polska potwierdziła portalowi Wirtualnemedia.pl, że już ruszyły prace nad serialem. - Rozpoczęły się prace literackie - projekt jest w fazie developmentu - mówi Maciej Muzyczuk.

Nadawca w chwili obecnej nie ujawnia więcej szczegółów na temat tej produkcji. - Na tę chwilę za wcześnie na szczegóły. Praca nad serialem, zwłaszcza gdy bohaterem jest postać realna, wymaga ciszy i skupienia - informuje nas dyrektor agencji produkcyjnej TVP.

Premiera serialu o Agnieszce Osieckiej zaplanowana została na 2019 rok.

Agnieszka Osiecka to znana polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyser teatralny i telewizyjny oraz dziennikarka. Żyła w latach 1936-1997. Ukończyła studia na Wydziale Dziennikarskim Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Reżyserii Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. W 1979 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Została również pośmiertnie odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Jej utwory są wykonywane przez m.in. Marylę Rodowicz czy Seweryna Krajewskiego.

Jak już informowaliśmy, w TVP właśnie trwają prace scenariuszowe i kompletowanie obsady do historycznych seriali szykowanych z myślą o stuleciu niepodległości Polski przypadającym 11 listopada 2018 roku. Będą to takie produkcje jak: „Drogi nadziei”, a także seriale o powstaniu wielkopolskim oraz Ignacym Paderewskim.

W połowie lipca nadawca zaczął zdjęcia do telenoweli historycznej „Korona królów” opowiadającej o życiu Kazimierza Wielkiego. Serial ma trafić w listopadzie br. na antenę TVP1. Opiekę scenariuszową nad produkcją sprawuje Ilona Łepkowska, która w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapowiedziała, że serial będzie wierny faktom historycznym i będzie telenowelą, a nie produkcją z rozmachem w rodzaju „Gry o tron”.

Telewizja Polska rozpoczęła też zdjęcia do serialu kryminalnego „Miasto skarbów” oraz serialu komediowego „Pod wspólnym niebem”. Oba będą emitowane jesienią br. w TVP2.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Agnieszka Osiecka, historyczny serial, TVP, misja

Komentarze (19) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia