WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Play dopasuje roaming do unijnych regulacji, w większości taryf brak darmowej puli na wykonywane połączenia

Gorący temat

„Kruk. Szepty słychać po zmroku” opowiada o kondycji człowieka, jego bólu i cierpieniu (wywiad)

0

Showmax za darmo dla abonentów Play. "Pirat to po prostu źle obsłużony klient"

2017-05-17 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

ShowMax podpisał umowę z siecią komórkową Play. Abonenci tej sieci będą mogli przez rok oglądać za darmo filmy i seriale z biblioteki streamingowego serwisu. - Łączy nas przekonanie, że promocja legalnych źródeł filmów i seriali spowoduje, że ludzie zrezygnują z serwisów pirackich - mówi dla Wirtualnemedia.pl Bartosz Dobrzyński, członek zarządy Play.

Showmax za darmo dla abonentów Play.

Promocją objęte są taryfy zarówno dla osób indywidualnych, jak i firmowe. Darmowy dostęp na 12 miesięcy do zasobów ShowMax dostaną także nowi klienci Play, którzy zdecydują się wybrać jedną z objętych promocji taryf.

Maciej Sojka, dyrektor zarządzający ShowMax podkreślił w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że po trzech miesiącach obecności w Polsce upewnił się już, iż Polacy chcą oglądać filmy i seriale legalnie - trzeba im więc to umożliwiać w jak najszerszym zakresie. - Pirat to po prostu źle obsłużony klient. Dajemy szeroki, tani dostęp do treści, a umowa z Play jest kolejnym krokiem upowszechniania tych treści online. Pozwoli nam ona dotrzeć do milionów nowych i obecnych abonentów tej sieci - uważa Sojka.

- Chcemy ułatwiać klientom dostęp do atrakcyjnych treści muzycznych i wideo. Showmax to kolejny już nasz partner, po Tidalu i HBO, z którym podjęliśmy współpracę. Z zespołem tego serwisu łączy nas przekonanie, że szeroka promocja legalnych źródeł filmów i seriali, jaką wspólnie uruchomiliśmy, sprawi, że wiele osób zrezygnuje z serwisów oferujących nielegalne treści - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Bartosz Dobrzyński, członek zarządu Play.

Firmy nie zdradzają, w jaki sposób będą rozliczały się między sobą. Wiadomo, że każdy klient Play objęty promocją, jeśli zarejestruje się na specjalnej stronie do końca czerwca br., dostanie 12 miesięcy gratisowego dostępu do biblioteki ShowMax. Po tym czasie, jeśli zechce przedłużyć abonament, będzie go to kosztowało 19,90 zł - tak jak wszystkich innych użytkowników serwisu.

Dostęp do usługi otrzymają klienci posiadający m.in. takie taryfy jak : Formuła Solo M, Formuła Solo L, SIM Rodzina, SIM Duet, SIM Formuła Rodzina, SIM Formuła Rodzina Unlimited, SIM Formuła Rodzina Unlimited GB (klienci indywidualni), oraz SIM FORMUŁA BIZBOX, SIM FORMUŁA KOMFORT Unlimited GB dla Firm, SIM FORMUŁA KOMFORT Unlimited dla Firm, SIM FORMUŁA KOMFORT dla Firm, Formuła Smartfon Unlimited 59,99 dla Firm, Formuła Smartfon Unlimited 79,99 dla Firm, Formuła Europa Unlimited dla Firm, Formuła 4.0 Unlimited dla Firm, Formuła Smartfon VIP dla Firm, Biznes Plan Pakiet 10, Biznes Plan Pakiet 25, Biznes Plan Pakiet Unlimited (klienci biznesowi).

ShowMax zadebiutował na polskim rynku płatnych serwisów wideo na żądanie w połowie lutego br. Oferuje dwa tygodnie oglądania filmów i seriali za darmo, następnie trzeba uiszczać opłatę w wysokości 19,90 zł.

Showmax nie podaje informacji, jak dużo zdobył już klientów w Polsce, ani ile osób skorzystało z darmowego okresu testowego.

W marcu br. stronę Showmax.com odwiedziło 2,62 mln realnych użytkowników z Polski.

Autor: Jacek Kowalski

Wiecej informacji: Showmax, Play, Bartosz Dobrzyński, Maciej Sojka

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia