WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Krzysztof Czabański: disco polo, brak relacji z WOŚP i prowokacja z Petru niepokoją w TVP w kontekście abonamentu

Skargi do KRRiT na „Studio Polska”. Nowoczesna bojkotuje program

2017-01-31 A A A KOMENTARZE: 23 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły 22 skargi na ostatni odcinek program „Studio Polska” w TVP Info. Skarżący zwracali uwagę na podaną przez Macieja Pawlickiego nieprawdziwą informację. - Podjęliśmy decyzję o bojkocie „Studio Polska” dopóki prowadzącym jest Pawlicki, który prowadzi program w nierzetelny sposób - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl poseł Katarzyna Lubnauer, rzecznik prasowa Nowoczesnej.

Maciej Pawlicki, fot. TVP Info Maciej Pawlicki, fot. TVP Info

W sobotę na antenie TVP Info wyemitowano program publicystyczny „Studio Polska”. Zaczął się od podania informacji o zatrzymaniu Ryszarda P., lidera Nowoczesnej. Prowadzący Maciej Pawlicki wprowadził tę informację słowami: - Ten program mieliśmy zacząć inaczej, ale poproszony zostałem o odczytanie pilnego komunikatu.

Po chwili Pawlicki odczytuje komunikat: „Dziś około 21 funkcjonariusze Urzędu Ochrony Państwa zatrzymali posła Ryszarda P. przewodniczącego partii Nowoczesna. Prokuratura postawiła zarzut szpiegostwa na rzecz obcego państwa, jest domniemanie, że chodzi o Rosję. W tej chwili trwa posiedzenie Sejmu w sprawie immunitetu posła Ryszarda P.” I zapowiada, że odniosą się do niego zaproszeni goście. Ale ostatecznie sam wyjaśnia, że zatrzymania nie było, a tak właśnie wygląda fabrykowanie informacji, czemu ma być poświęcony program.

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły dotąd 22 skargi od osób prywatnych, które oglądały sobotni odcinek „Studio Polska”. Wśród nich jest kilku posłów Nowoczesnej - Grzegorz Furgo, Michał Stasiński i Marta Golbik, którzy zgłosili do KRRiT wspólną prywatną skargę na audycję.

- Treść skarg dotyczy etyki dziennikarskiej, stylu podania informacji przez prowadzącego audycję, które mogły wywołać niepokój wśród widzów - przekazuje portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe KRRiT.

Zgodnie z procedurą Krajowa Rada zwróci się teraz do Telewizji Polskiej o materiał z odcinkiem oraz stanowisko w sprawie.

- W najbliższych dniach do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynie skarga zarządu partii Nowoczesna, którą przygotowują prawnicy. Podjęliśmy też decyzję o bojkocie „Studio Polska” dopóki prowadzącym jest pan Maciej Pawlicki, który prowadzi program w nierzetelny sposób - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl poseł Katarzyna Lubnauer, rzecznik prasowa Nowoczesnej.

Lubnauer tłumaczy, że w programie „Studio Polska” nie będą pojawiać się posłowie i członkowie Nowoczesnej. Bojkot nie dotyczy jednak całej TVP Info, to znaczy, że politycy partii Ryszarda Petru będą nadal przyjmować zaproszenia do programów publicystycznych.

W niedzielę, posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska wyszła z programu „Woronicza 17”, w proteście przeciwko podaniu przez Pawlickiego informacji o zatrzymaniu lidera partii. Z kolei Maciej Pawlicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl ocenia, że sprawa została sztucznie rozdmuchana przez posłankę Nowoczesnej. - Myśmy to zrobili, żeby pokazać, że kłamstwo trzeba szybko prostować, wtedy sprawa kończy się śmiechem i ulgą. Inaczej jest, kiedy zostawiamy kłamstwo niesprostowane - ono zaczyna żyć swoim życiem i może być nie do wyprostowania. Mówiliśmy to w kontekście używania przez niektóre zachodnie media sformułowania „polskie obozy śmierci”. Informację o Ryszardzie Petru od razu sprostowałem, ale pani posłanka zachowuje się tak, jakby nie zauważyła tego sprostowania. Widocznie ta rzeczywistość, w której kłamstwo wciąż istnieje, bardziej jej odpowiada - konkluduje Maciej Pawlicki.

„Studio Polska” jest emitowane w TVP Info w sobotnie wieczory od 30 kwietnia ub.r., prowadzącymi są Maciej Pawlicki i Katarzyna Matuszewska. Pierwsze odcinki programu oglądało średnio 365 tys. widzów.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. średni udział TVP Info w rynku oglądalności telewizji wyniósł 3,26 proc.

Autor: łb

Wiecej informacji: Studio Polska, Maciej Pawlicki, TVP Info, KRRiT, Nowoczesna

503 Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.


Apache Server at www.wirtualnemedia.pl Port 80

Komentarze (23) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej