WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Interia i Wirtualna Polska inaczej niż Onet-RASP emitują reklamy „Sprawiedliwe sądy”, Agorze i Inforowi tego nie zaoferowano

Gorący temat

Agora za 8,65 mln zł sprzedaje siedzibę „Gazety Wyborczej” w Gdańsku

0

Rada Polskiej Fundacji Narodowej przyjęła wyjaśnienia ws. „Sprawiedliwych sądów”, w zarządzie Antoni Kolek z ZUS

2017-09-22 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Rada Polskiej Fundacji Narodowej zapoznała się z dokumentami i wyjaśnieniami zarządu PFN dotyczącymi kampanii „Sprawiedliwe sądy”. Zwróciła uwagę, że akcja jest zgodna z prawem i skierowana głównie do obywateli. Do zarządu PFN powołano Antoniego Kolka, dyrektora gabinetu prezesa w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Antoni Kolek, fot. PAP Antoni Kolek, fot. PAP

Trwająca od dwóch tygodni kampania „Sprawiedliwe sądy” podkreśla, że nasz system sądowniczy wymaga gruntownej reformy. Reklamy z jednej strony opisują negatywne zjawiska w obecnym sądownictwie, a z drugiej - ogólne koncepcje, jak można to zmienić. Akcja obejmuje telewizję, internet (m.in. serwis sprawiedliwesady.pl działający też pod adresem takjakbylo.pl, aktywności w social media), outdoor (billboardy w całym kraju) oraz prasę.

Kampania od startu jest szeroko komentowana, m.in. dlatego że organizuje ją Polska Fundacja Narodowa, powołana w połowie ub.r. do promowania wizerunku naszego kraju. Na budżet PFN, wynoszący ok. 100 mln zł rocznie, składa się 17 czołowych firm państwowych. Prezes PFN Cezary Jurkiewicz podkreślił, że kampania jest zgodna z celem fundacji, ponieważ wady systemu sądowniczego negatywnie wpływają na wizerunek Polski, natomiast wiceprezes Maciej Świrski poinformował, że budżet akcji wyniesie ok. 10 mln zł.

Ponadto okazało się, że za internetową odsłonę „Sprawiedliwych sądów” odpowiada agencja Solvere, założona niedawno przez Piotra Matczuka i Annę Plakwicz, którzy poprzednio pracowali w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zajmując się m.in. wizerunkiem Beaty Szydło. Skrytykowało to wielu polityków opozycji i publicystów, a CBA po wiadomości z KPRM podjęło dochodzenie, ponieważ agencja została zarejestrowana, kiedy Matczuk i Plakwicz pracowali jeszcze jako urzędnicy. Solvere za realizację tego zlecenia dostanie 240 tys. zł.

W tej sytuacji rada Polskiej Fundacji Narodowej postanowiła przeanalizować tę sprawę. W piątek po południu w komunikacie poinformowano, że po zapoznaniu się z dokumentacją programu „Sprawiedliwość”, w ramach której realizowana jest kampania „Sprawiedliwe sądy”, rada „przyjęła postęp prac zarządu oraz wyjaśnienia wskazujące na zgodność z prawem jego działań”. Dodano, że rada oczekuje na zagraniczną odsłonę akcji. W komunikacie zwrócono też uwagę, że działania PFN są skierowane nie tylko do władz, lecz przede wszystkim do obywateli.

Jednocześnie rada powołała do zarządu Polskiej Fundacji Narodowej Antoniego Kolka. Kolek od lutego ub.r. jest dyrektora gabinetu prezesa w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wcześniej przez prawie dwa lata pracował jako specjalista w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

W zarządzie PFN nie ma już natomiast Pawła Kozyry, który wcześniej pracował m.in. jako dziennikarz oraz rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa, kiedy resortem tym w latach 2006-2007 kierował Wojciech Jasiński.

 

Autor: tw

Wiecej informacji: Sprawiedliwe sądy, Polska Fundacja Narodowa, Antoni Kolek

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia