Telewizja Polska uruchomiła studio w Słupsku, Jacek Kurski zapowiada więcej „Polski lokalnej”

W Słupsku otworzono nowe studio Telewizji Polskiej, w którym będą realizowane materiały zarówno dla TVP3 Gdańsk, jak i ogólnopolskich kanałów nadawcy. - Dziś wiele osób jest pozbawionych możliwości oglądania telewizji regionalnej, a to rodzaj wykluczenia telewizyjnego i to trzeba zmienić - zapowiedział prezes TVP Jacek Kurski.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Telewizja Polska uruchomiła studio w Słupsku, Jacek Kurski zapowiada więcej „Polski lokalnej”
Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp

Słupskie studio TVP mieści się w siedzibie delegatury Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pracuje w nim dwóch dziennikarzy i operator. W studiu będzie można realizować relacje na żywo zarówno na antenie TVP3 Gdańsk, jak też kanałów ogólnopolskich TVP.

Prezes TVP Jacek Kurski podczas uroczystego otwarcia studia podkreślił, że stara się wzmacniać obecność w programach i kanałach informacyjnych tematów lokalnych. Zapowiedział, że 1,5-minutowe skróty najważniejszych wydarzeń z regionów będą emitowane w TVP2 przed „Panoramą” o godz. 18:00.

Od początku września w TVP Info od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 nadawany jest „Info kraj” z materiałami dziennikarzy z ośrodków regionalnych TVP, a w niedziele o godz. 11:30 - „Info tydzień” podsumowujący najważniejsze wydarzenia krajowe ostatniego tygodnia.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-info-i-tv-republika-ze-wspolna-transmisja-uroczystosci-w-rocznice-agresji-radzieckiej ##

Jacek Kurski podkreślił, że przy tworzeniu słupskiego studia ważną rolę odegrali dyrektor TVP3 Gdańsk Joanna Strzemieczna-Rozen, a przy staraniach o to zasłużyli się prezydent Słupska Robert Biedroń i posłanka PiS z okręgu słupskiego Jolanta Szczypińska.

- Myślę, że to jest zapowiedz podkreślenia większej roli ośrodków lokalnych. Było mniej pieniędzy, mniej nakładów, ale moja polityka w tym zakresie jest inna - stwierdził Kurski, cytowany przez Radio Gdańsk. - Docelowo chciałbym, aby każdy ośrodek TVP miał znowu swój 24 godzinny program, ale to zależy od nowej ustawy abonamentowej, bo tego się nie da zrobić bez pieniędzy. Dziś wiele osób jest pozbawionych możliwości oglądania telewizji regionalnej, a to rodzaj wykluczenia telewizyjnego i to trzeba zmienić - dodał.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/prezes-tvp-chce-nowego-systemu-poboru-oplaty-abonamentowej ##

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Arleta Bojke redaktor naczelną Zero TV. Będą nowe formaty

Arleta Bojke redaktor naczelną Zero TV. Będą nowe formaty

Przyszły właściciel TVN wycofał reklamę, która uderzała w niego. "Ocenzurowali"

Przyszły właściciel TVN wycofał reklamę, która uderzała w niego. "Ocenzurowali"

Insignia finalizuje repozycjonowanie. "Odchodzimy od wizerunku poprawnej agencji digitalowej"

Insignia finalizuje repozycjonowanie. "Odchodzimy od wizerunku poprawnej agencji digitalowej"

Programy opóźnione o minutę. Trwa strajk ostrzegawczy w mediach publicznych

Programy opóźnione o minutę. Trwa strajk ostrzegawczy w mediach publicznych

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego stworzyli koncepcje nowej strony internetowej Mastermind
Materiał reklamowy

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego stworzyli koncepcje nowej strony internetowej Mastermind

Joanna Lorynowicz nową redaktor naczelną "Twojego Stylu". Jacek Szmidt przechodzi na emeryturę

Joanna Lorynowicz nową redaktor naczelną "Twojego Stylu". Jacek Szmidt przechodzi na emeryturę