Arleta Bojke redaktor naczelną Zero TV. Będą nowe formaty

Dziennikarka Kanału Zero Arleta Bojke pokieruje telewizją Zero TV jako redaktor naczelna. Stacja planuje kolejne własne programy. Z kolei szefową wydawców Kanału Zero została Sylwia Siekierska-Walczak.

Patryk Pallus
Patryk Pallus
Udostępnij artykuł:
Arleta Bojke redaktor naczelną Zero TV. Będą nowe formaty
Arleta Bojke, fot. Kanał Zero

– To nie jest serwis informacyjny. To program, który pokazuje nasze, autorskie spojrzenie na Polskę i świat, a dodatkowo daje możliwość lepszego poznania i redakcji Kanału Zero, i portalu Zero.pl – powiedziała Arleta Bojke w rozmowie z Zero.pl.

Telewizja Zero TV (wcześniej pod nazwą Kanał Zero TV) wystartowała 20 maja. Obecnie jest dostępna u ponad 100 operatorów płatnej telewizji. Po ponad trzech tygodniach emisji miała 0,13 proc. udziału wśród wszystkich widzów i 0,19 proc. w grupie komercyjnej 16-59 (dane Nielsena).

Zero TV emituje głównie programy i materiały publikowane w Kanale Zero, ale w planach są kolejne formaty realizowane stricte dla telewizji.

Takim programem jest nadawany od 15 czerwca "Środek Dnia". W emitowanym od poniedziałku do piątku o godz. 13:05 programie dziennikarze Kanału Zero na żywo komentują wydarzenia dnia i opowiadają o kulisach swojej pracy.

Arleta Bojke z Kanałem Zero jest związana od wiosny 2024 roku, po tym jak po dwóch dekadach pracy pożegnała się z Telewizją Polską. W latach 2006-2015 była reporterką "Wiadomości" TVP1, a w latach 2010-2014 korespondentką TVP w Moskwie.

Bojke w Kanale Zero przygotowuje komentarze i prowadzi programy przede wszystkim o tematyce zagranicznej, niedawno opublikowano jej film dokumentalny o rzezi wołyńskiej. Dziennikarka prowadzi też na YouTube autorski kanał "Koniec Świata".

Jest autorką książki "Władimir Putin. Wywiad, którego nie było" oraz współautorką książek "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki" i "Wojna naszych czasów".

Nowa szefowa wydawców Kanału Zero

Szefową wydawców Kanału Zero została z kolei Sylwia Siekierska-Walczak.

Siekierska-Walczak karierę dziennikarską rozpoczęła w 2006 r. w TVN24, gdzie była stażystką. Następnie przeszła do Telewizji Polskiej, gdzie zdobywała doświadczenie jako wydawczyni w telewizji informacyjnej.

W Kanale Zero pracuje od czerwca 2024 r. Poza codzienną pracą przy commentary odpowiada za takie formaty jak "Godzina Zero", "Debaty", "Ground Zero", "Centralny Program Komunikacyjny", "Niepoprawnik", "Bitwy-Kampanie-Wojny", "Gospodarcze Zero", filmy partii politycznych publikowane na YouTube oraz "Zero Znieczulenia".

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Insignia finalizuje repozycjonowanie. "Odchodzimy od wizerunku poprawnej agencji digitalowej"

Insignia finalizuje repozycjonowanie. "Odchodzimy od wizerunku poprawnej agencji digitalowej"

Programy opóźnione o minutę. Trwa strajk ostrzegawczy w mediach publicznych

Programy opóźnione o minutę. Trwa strajk ostrzegawczy w mediach publicznych

Joanna Lorynowicz nową redaktor naczelną "Twojego Stylu". Jacek Szmidt przechodzi na emeryturę

Joanna Lorynowicz nową redaktor naczelną "Twojego Stylu". Jacek Szmidt przechodzi na emeryturę

Solorz i Kulka pozwą Cyfrowy Polsat? Nie dostali absolutorium

Solorz i Kulka pozwą Cyfrowy Polsat? Nie dostali absolutorium

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego stworzyli koncepcje nowej strony internetowej Mastermind
Materiał reklamowy

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego stworzyli koncepcje nowej strony internetowej Mastermind

Nadchodzi 4. seria "LOL: Kto Się Śmieje Ostatni". Prime Video pokazało zwiastun

Nadchodzi 4. seria "LOL: Kto Się Śmieje Ostatni". Prime Video pokazało zwiastun