WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Fokus TV na czele kanałów dokumentalnych w styczniu 2018, Discovery Channel wyprzedził TVP Historię

Tomasz Sekielski rozpoczął zbiórkę 100 tys. zł na realizację dokumentu o pedofilii w Kościele

2018-02-14 A A A KOMENTARZE: 18 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Rozpoczęła się crowdfundingowa zbiórka funduszy Tomasza Sekielskiego na realizację dokumentu o pedofilii w Kościele. Projekt wspiera platforma Patronite.pl.

Tomasz Sekielski rozpoczął zbiórkę 100 tys. zł na realizację dokumentu o pedofilii w Kościele

Jak już informowaliśmy, Tomasz Sekielski rozpoczął pracę nad nowym projektem - dokumentem przedstawiającym temat pedofilii w Kościele.

Dziennikarz zdradził nam, że produkcja częściowo zostanie sfinansowana ze środków własnych, a częściowo projekt będzie wspierać crowdfundingowa platforma Patronite.pl. Koszt produkcji dokumentu jest szacowany na około 450 tys. zł, a praca nad nim potrwa około roku.

Zbiórka funduszy rozpoczęła się kilka dni temu. Do tej pory udało się uzyskać 5 630 zł. Minimalny cel zbiórki wynosi 100 tys. zł. - Tyle potrzebujemy na rozbudowanie redakcji, która przez cały czas trwania produkcji będzie zajmowała się weryfikacją zebranych materiałów oraz zeznań świadków. To bardzo ważne, aby nikt nie mógł nam zarzucić, że w naszym filmie choćby przypadkiem rozminęliśmy się z prawdą - informuje Sekielski na łamach Patronite.pl - Wiemy, że kwota jaką staramy się zebrać nie jest mała, ale są to pieniądze bez których nie uda nam się dokończyć prowadzonych śledztw i zrealizować na odpowiednio wysokim poziomie technicznym filmu - dodaje.

Trwający półtorej godziny film Tomasz Sekielski chce udostępnić w internecie. - Zastanawiamy się jeszcze nad dokładną formą - mówił nam dziennikarz. Być może dokument będzie miał również kinowe emisje.

Jak informuje Sekielski, temat księży pedofilów wciąż jest na tyle kontrowersyjny i politycznie niepoprawny, że duże tzw. meainstreamowe media stronią od jego drążenia skupiając się co najwyżej na pojedynczych przypadkach.

Wystartowały również zdjęcia do drugiego projektu Sekielskiego - dokumentu o roboczym tytule „Kryminalne Trójmiasto”, który będzie przedstawiać temat przestępczości w Gdańsku oraz historię mafii w Trójmieście.

Dziennikarz śledczy i Fokus TV myślą również nad realizacją nowych odcinków „Teorii spisku”, ale ostateczna decyzja o tym jeszcze nie zapadła.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Tomasz Sekielski, pedofilia, dokument

Komentarze (18) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia