SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Z Trójki znika audycja Moniki Brodki. Krzysztof Zalewski poprowadzi „Zalef Zgiełku"

Monika Brodka rezygnuje z prowadzenia autorskiej audycji w radiowej Trójce. Zamiast niej na antenie pojawi się wokalista Krzysztof Zalewski z programem „Zalef Zgiełku”. Pora nadawania pozostaje bez zmian: piątek, po godz. 22.

Krzysztof Zalewski Article

Brodka zadebiutowała w Trójce ze swoim nocnym pasmem „Lamenty i odmęty” we wrześniu 2016 roku. Pod koniec czerwca 2017 roku audycja została zawieszona. - To była wspaniała przygoda!!! Mam nadzieję i myślę, że Lamenty powrócą jak tylko pozwolą mi na to czasowo inne obowiązki zawodowe - informowała wówczas na swoim Facebooku. Jednak już w sierpniu artystka poinformowała o powrocie na antenę.

Teraz - po czterech miesiącach dalszej współpracy - Monika Brodka znowu znika z Trójki. Ostatnie wydanie poprowadzi w najbliższy piątek o godz. 22.05. Piosenkarka pożegna się wówczas ze słuchaczami i przekaże radiowy mikrofon Krzysztofowi Zalewskiemu, który w ten sposób zadebiutuje jako dziennikarz muzyczny. Natomiast 26 stycznia w ramówce - w miejsce programu Brodki - pojawi się po raz pierwszy jego audycja „Zalef Zgiełku”.

- Wychowywałem się na Trójce, dorastałem z nią. Dlatego niezmiernie mi miło, że będę mógł co tydzień przez godzinę zawładnąć trójkowymi falami - mówi Zalewski. W swojej audycji - jak zapowiada - prezentować będzie muzykę rockową z domieszką folku i techno. - Liczę też, że te radiowe spotkania będą dla mnie okazją do poszukiwań nieznanych mi jeszcze brzmień i poszerzania muzycznego spektrum. Żeby audycję usystematyzować i dookreślić - każdemu jej wydaniu przewodzić będzie słowo-klucz, koniecznie na literę „z”. Stąd też będzie coś o zmianach, zezwierzęceniu, zazdrości, zemście, zniewoleniu, zakłamaniu, zakochaniu a może nawet o Zorro. Pozwolę też sobie od czasu do czasu zagrać coś na żywo - zapowiada.

Krzysztof Zalewski-Brejdygant to muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Laureat drugiej edycji programu „Idol”, debiutował w zespole Loch Ness, później nagrywał jako Zalef (m.in. płyta „Pistolet” z 2004 r.). Współtworzył lub współpracował z zespołami: Nie-bo, Japoto i Muchy. 26 stycznia ukaże się jego nowa płyta „Zalewski śpiewa Niemena”. Jest również laureatem Mateusza Trójki w 2017 roku w kategorii Muzyka Rozrywkowa - Wydarzenie.

Z badania Radio Track Millward Brown wynika, że w 2017 roku średni udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 6,7 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z Trójki znika audycja Moniki Brodki. Krzysztof Zalewski poprowadzi „Zalef Zgiełku"

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radiowy Miś
Ciekawe, kiedy audycje dostanie pupil publicznych mediów - Sinatra na miarę naszych możliwości - Brzozowski.
33 13
odpowiedź
User
Kuzyra
Techno? W Trójce? Serio?
11 14
odpowiedź
User
kropka
Techno? W Trójce? Serio?
Np. Future Folk "Twarda skała".
11 4
odpowiedź
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
Nie na takie "przewietrzenie" Trójki czekam. Na pewno nie na takie. Potrzebny jest jednak do tego ktoś mający większą odwagę niż Wiktor Świetlik, żeby potrafił przeciwstawiać się fanatykom z profilu "Ratujmy Trójkę" i ich żądaniom, natomiast kierował się własnym wyczuciem i robił w Trójce swoje, zmieniając ją w radio bardziej konserwatywne. Wiktor Świetlik na razie niczym szczególnym mi nie zaimponował. Daleko mu na przykład do osiągnięć Rafała Porzezińskiego w Jedynce.
8 55
odpowiedź
User
Tom2
A na koniec zniknie trójka
32 5
odpowiedź
User
Gość X
Zalef to zwycięzca 2.edycji "Idola". To lepszy program dla Trójki od Brodki, ponieważ bliżej mu do Offensywy. Jednak ja wolałbym zaraz po Liście Trójki Offensywę w 2-godzinnym wymiarze.
23 1
odpowiedź
User
mon
Do Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych - skoro wszystko w tej stacji ci przeszkadza to po co jej słuchasz?? Jedynka jest idealna i nie ma co narzekać?? Ja narzekam na dziadostwo w Polskim Radiu odkąd PiS przejęło radio. Nie ma już czego w nim słuchać. Peany jaka to władza jest wspaniała i jakie to ma sukcesy powoduje koszmary. Muzyka tragiczna. Audycje usypiające i nudne. Audycje religijne. Publiczne radio to nie ambona w kościele. Wieczne oczernianie i bluzganie na opozycję. PiS musi dawać dobry przykład obłudy kłamstwa i nienawiści. Oto twoje radio. Wstyd go słuchać.
41 6
odpowiedź
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
Nie powinienem dyskutować w ogóle z osobami takimi jak @mon, bo ta osoba już dawno dała się poznać jako antyreligijny, antykościelny i antyPiSowski fanatyk, co samo w sobie jest niesmaczne, ale teraz zrobię wyjątek i spróbuję merytorycznie odnieść się do tego, co ta osoba tutaj naskrobała.

Do Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych - skoro wszystko w tej stacji ci przeszkadza to po co jej słuchasz?? Jedynka jest idealna i nie ma co narzekać??

Nie słucham Trójki przez cały dzień, bo tego bym rzeczywiście nie zniósł. Na razie włączam Trójkę tylko na wybrane, konserwatywne audycje (na przykład audycje Piotra Semki i Grzegorza Górnego, moje ulubione), ale czekam na większe ukonserwatywnienie Trójki, żebym mógł jej włączyć częściej.

Owszem, Jedynka jest idealna (no, prawie idealna, bo parę drobiazgów jeszcze bym poprawił, ale ogólnie jest to ciekawa rozgłośnia). Idealność Jedynki nie usprawiedliwia jednak koszmarków w Trójce! Polskie Radio powinno być konserwatywne jako całość, a nie tylko Jedynka! Konserwatywny słuchacz powinien mieć duży wybór wśród oferty Polskiego Radia. Na przykład jeśli chwilowo nie interesuje mnie temat jakiejś audycji w Jedynce, mogę na chwilę wrzucić Trójkę i tam posłuchać czegoś interesującego.

Peany jaka to władza jest wspaniała i jakie to ma sukcesy powoduje koszmary.

Bo władza JEST wspaniała i Polskie Radio mówi o niej PRAWDĘ! Ale jestem w stanie zrozumieć, że dla antyreligijnego, antykościelnego i antyPiSowskiego fanatyka ta prawda jest bolesna i powoduje koszmary... Cóż poradzić, pozostaje tylko słuchanie jakichś lewackich mediów, które wprawdzie kłamią, ale zaspokajają potrzeby takich jak ty, którzy lubią słuchać tych kłamstw i święcie w nie wierzyć.

Muzyka tragiczna. Audycje usypiające i nudne. Audycje religijne.

Kwestia gustu. Dla mnie tragiczna jest muzyka na przykład w Antyradiu (twoim ukochanym) oraz w wielu audycjach Trójki, w których jednak jeszcze sporo rockowych "klimatów" pozostaje.

Audycje są nudne dla ciebie, ale dla wymagających słuchaczy są ciekawe.

Audycje religijne to jest misja i szerzenie wartości konserwatywnych. Tyle i aż tyle.

Publiczne radio to nie ambona w kościele.

Nie jest. Dlatego jego oferta nie ogranicza się do samych audycji religijnych. Jest też szereg innych ciekawych audycji na inne tematy, ale audycji konserwatywnych.


Wieczne oczernianie i bluzganie na opozycję.

Bo opozycja na to zasłużyła. Opozycja to zło. Mówi się po prostu prawdę o opozycji i ich grzechach, a antyPiSowscy fanatycy nazywają to oczernianiem.

PiS musi dawać dobry przykład obłudy kłamstwa i nienawiści.

PiS nie daje przykładów kłamstwa, a już tym bardziej nienawiści.

Oto twoje radio. Wstyd go słuchać.

To nie słuchaj! Ktoś nakazuje słuchać Polskiego Radia? Płacić abonament nakazują (choć na razie jest możliwość wymigania się od płacenia), ale słuchać nie nakazują nikomu. Masz Antyradio, masz TOK FM i pewnie coś jeszcze znajdziesz. Miłego słuchania i upajania się lewacką muzyką i lewacką informacją i publicystyką!
6 54
odpowiedź
User
Trójkofan
Czasami myślę żałosny przeweitrzaczu, że po prostu robisz sobie z forowiczów "jaja" wpisując pod każdym tematem TE SAME brednie o przewietrzaniu Trójki. Ty naprawdę taki jesteś czy pisiory płacą ci dużą kasę za zalewanie forum tymi idiotyzmami? Naprawdę nie mogę uwierzyć, że można tak myśleć... Dramat i ciemnogród. Powinieneś być z siebie dumny - jesteś idealnym targetem pisiorów - bezrefleksyjnie zaślepiony, odporny na racjonalne argumenty pisowski pieniaczu. I uwierz, że nie oczekuję odpowiedzi, gdyż jak najbardziej jestem ANTYpisowski.
36 1
odpowiedź
User
hfd
A słuchalność spada...
26 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry