WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Duży wzrost słuchalności RMF FM wśród osób z wykształceniem średnim i wyższym, Trójka najbardziej w dół

Z Trójki znika audycja Moniki Brodki. Krzysztof Zalewski poprowadzi „Zalef Zgiełku"

2018-01-18 A A A KOMENTARZE: 33 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Monika Brodka rezygnuje z prowadzenia autorskiej audycji w radiowej Trójce. Zamiast niej na antenie pojawi się wokalista Krzysztof Zalewski z programem „Zalef Zgiełku”. Pora nadawania pozostaje bez zmian: piątek, po godz. 22.

Krzysztof Zalewski Krzysztof Zalewski

Brodka zadebiutowała w Trójce ze swoim nocnym pasmem „Lamenty i odmęty” we wrześniu 2016 roku. Pod koniec czerwca 2017 roku audycja została zawieszona. - To była wspaniała przygoda!!! Mam nadzieję i myślę, że Lamenty powrócą jak tylko pozwolą mi na to czasowo inne obowiązki zawodowe - informowała wówczas na swoim Facebooku. Jednak już w sierpniu artystka poinformowała o powrocie na antenę.

Teraz - po czterech miesiącach dalszej współpracy - Monika Brodka znowu znika z Trójki. Ostatnie wydanie poprowadzi w najbliższy piątek o godz. 22.05. Piosenkarka pożegna się wówczas ze słuchaczami i przekaże radiowy mikrofon Krzysztofowi Zalewskiemu, który w ten sposób zadebiutuje jako dziennikarz muzyczny. Natomiast 26 stycznia w ramówce - w miejsce programu Brodki - pojawi się po raz pierwszy jego audycja „Zalef Zgiełku”.

- Wychowywałem się na Trójce, dorastałem z nią. Dlatego niezmiernie mi miło, że będę mógł co tydzień przez godzinę zawładnąć trójkowymi falami - mówi Zalewski. W swojej audycji - jak zapowiada - prezentować będzie muzykę rockową z domieszką folku i techno. - Liczę też, że te radiowe spotkania będą dla mnie okazją do poszukiwań nieznanych mi jeszcze brzmień i poszerzania muzycznego spektrum. Żeby audycję usystematyzować i dookreślić - każdemu jej wydaniu przewodzić będzie słowo-klucz, koniecznie na literę „z”. Stąd też będzie coś o zmianach, zezwierzęceniu, zazdrości, zemście, zniewoleniu, zakłamaniu, zakochaniu a może nawet o Zorro. Pozwolę też sobie od czasu do czasu zagrać coś na żywo - zapowiada.

Krzysztof Zalewski-Brejdygant to muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Laureat drugiej edycji programu „Idol”, debiutował w zespole Loch Ness, później nagrywał jako Zalef (m.in. płyta „Pistolet” z 2004 r.). Współtworzył lub współpracował z zespołami: Nie-bo, Japoto i Muchy. 26 stycznia ukaże się jego nowa płyta „Zalewski śpiewa Niemena”. Jest również laureatem Mateusza Trójki w 2017 roku w kategorii Muzyka Rozrywkowa - Wydarzenie.

Z badania Radio Track Millward Brown wynika, że w 2017 roku średni udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 6,7 proc.

Autor: jk

Wiecej informacji: Trójka, Polskie Radio, Monika Brodka, Krzysztof Zalewski

Komentarze (33) Dodaj komentarz

 1. Nie powinienem dyskutować w ogóle z osobami takimi jak @mon, bo ta osoba już dawno dała się poznać jako antyreligijny, antykościelny i antyPiSowski fanatyk, co samo w sobie jest niesmaczne, ale teraz zrobię wyjątek i spróbuję merytorycznie odnieść się do tego, co ta osoba tutaj naskrobała.

  Do Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych - skoro wszystko w tej stacji ci przeszkadza to po co jej słuchasz?? Jedynka jest idealna i nie ma co narzekać??

  Nie słucham Trójki przez cały dzień, bo tego bym rzeczywiście nie zniósł. Na razie włączam Trójkę tylko na wybrane, konserwatywne audycje (na przykład audycje Piotra Semki i Grzegorza Górnego, moje ulubione), ale czekam na większe ukonserwatywnienie Trójki, żebym mógł jej włączyć częściej.

  Owszem, Jedynka jest idealna (no, prawie idealna, bo parę drobiazgów jeszcze bym poprawił, ale ogólnie jest to ciekawa rozgłośnia). Idealność Jedynki nie usprawiedliwia jednak koszmarków w Trójce! Polskie Radio powinno być konserwatywne jako całość, a nie tylko Jedynka! Konserwatywny słuchacz powinien mieć duży wybór wśród oferty Polskiego Radia. Na przykład jeśli chwilowo nie interesuje mnie temat jakiejś audycji w Jedynce, mogę na chwilę wrzucić Trójkę i tam posłuchać czegoś interesującego.

  Peany jaka to władza jest wspaniała i jakie to ma sukcesy powoduje koszmary.

  Bo władza JEST wspaniała i Polskie Radio mówi o niej PRAWDĘ! Ale jestem w stanie zrozumieć, że dla antyreligijnego, antykościelnego i antyPiSowskiego fanatyka ta prawda jest bolesna i powoduje koszmary... Cóż poradzić, pozostaje tylko słuchanie jakichś lewackich mediów, które wprawdzie kłamią, ale zaspokajają potrzeby takich jak ty, którzy lubią słuchać tych kłamstw i święcie w nie wierzyć.

  Muzyka tragiczna. Audycje usypiające i nudne. Audycje religijne.

  Kwestia gustu. Dla mnie tragiczna jest muzyka na przykład w Antyradiu (twoim ukochanym) oraz w wielu audycjach Trójki, w których jednak jeszcze sporo rockowych "klimatów" pozostaje.

  Audycje są nudne dla ciebie, ale dla wymagających słuchaczy są ciekawe.

  Audycje religijne to jest misja i szerzenie wartości konserwatywnych. Tyle i aż tyle.

  Publiczne radio to nie ambona w kościele.

  Nie jest. Dlatego jego oferta nie ogranicza się do samych audycji religijnych. Jest też szereg innych ciekawych audycji na inne tematy, ale audycji konserwatywnych.


  Wieczne oczernianie i bluzganie na opozycję.

  Bo opozycja na to zasłużyła. Opozycja to zło. Mówi się po prostu prawdę o opozycji i ich grzechach, a antyPiSowscy fanatycy nazywają to oczernianiem.

  PiS musi dawać dobry przykład obłudy kłamstwa i nienawiści.

  PiS nie daje przykładów kłamstwa, a już tym bardziej nienawiści.

  Oto twoje radio. Wstyd go słuchać.

  To nie słuchaj! Ktoś nakazuje słuchać Polskiego Radia? Płacić abonament nakazują (choć na razie jest możliwość wymigania się od płacenia), ale słuchać nie nakazują nikomu. Masz Antyradio, masz TOK FM i pewnie coś jeszcze znajdziesz. Miłego słuchania i upajania się lewacką muzyką i lewacką informacją i publicystyką!

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia