WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Producent „Warto rozmawiać” prosił, by gościa przywiózł „Polak taksówkarz”. „W celu uniknięcia nieporozumień”

Gorący temat

„Gazeta Polska Codziennie” wspiera związaną z pismem sędzię jako kandydatkę do KRS i broni Ryszarda Czarneckiego ws. słów o Róży Thun

5

TVP szuka piosenki na Eurowizję 2018. Zgłoszenia do 1 lutego

2018-01-09 A A A KOMENTARZE: 15 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Polska prowadzi nabór do krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji, podczas których wybrany zostanie artysta reprezentujący nasz kraj w Lizbonie. Zgłoszenia można nadsyłać do 1 lutego br.

TVP szuka piosenki na Eurowizję 2018. Zgłoszenia do 1 lutego

Według regulaminu opublikowanego przez TVP, zgłaszane piosenki podczas koncertu eliminacyjnego muszą być wykonywane na żywo: przy akompaniamencie nagranej ścieżki dźwiękowej, która nie może zawierać głosów wspierających oraz głosów prowadzących akompaniujących im. Uczestnicy nie mogą reprezentować więcej niż jednego kraju. Ponadto osoby, które chcą wziąć udział w eliminacjach, muszą mieć polskie obywatelstwo oraz ukończone 16 lat (najpóźniej 12 maja br.). Jeśli w preselekcjach chce wziąć udział młodszy uczestnik, musi mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 lutego br. Można je wysłać pocztą na adres TVP w Warszawie z dopiskiem „Eurowizja 2018”, przesłać mailowo na eurowizja@tvp.pl lub dostarczyć osobiście do siedziby TVP. Wymagane dokumenty dostępne są na stronie eurowizja.tvp.pl.

Następnie powołana przez TVP wewnętrzna komisja wybierze artystów, którzy zawalczą o możliwość reprezentowania Polski w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Nazwiska uczestników eliminacji krajowych zostaną ujawnione najpóźniej do 6 lutego. Spośród piosenek zakwalifikowanych do krajowych Eliminacji, zwycięzcę wyłonią podczas koncertu na żywo telewidzowie oraz jury. Nadawca publiczny nie ujawnia na razie, kiedy zostaną zorganizowane krajowe eliminacje.

Do tej pory swoje zgłoszenia do TVP złożyli m.in. trio operowe Tre Voci (z utworem „Esistera”), Leszek Stanek („Lost Boy”), Julian Lesiński („Like a Stream”), Patryk Smolarek („Master!”) i Isabell Otrebus („Delirium”).

Tegoroczny 63. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 8 i 10 maja (półfinały) oraz 12 maja (finał) w Lizbonie, przez portugalskiego nadawcę publicznego Rádio e Televisão de Portugal.

Przypomnijmy, że rok temu krajowe eliminacje wygrała Kasia Moś, która awansowała do finału. Jej występ w 62. finałowym koncercie tej imprezy, który odbył się w Kijowie, obejrzało 3,1 mln widzów. Wokalistka z utworem „Flashlight” zajęła 22. miejsce.

Autor: łb

Wiecej informacji: Eurowizja, TVP, TVP1, Telewizja Polska

Komentarze (15) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia