SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP szuka piosenki na Eurowizję 2018. Zgłoszenia do 1 lutego

Telewizja Polska prowadzi nabór do krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji, podczas których wybrany zostanie artysta reprezentujący nasz kraj w Lizbonie. Zgłoszenia można nadsyłać do 1 lutego br.

Article

Według regulaminu opublikowanego przez TVP, zgłaszane piosenki podczas koncertu eliminacyjnego muszą być wykonywane na żywo: przy akompaniamencie nagranej ścieżki dźwiękowej, która nie może zawierać głosów wspierających oraz głosów prowadzących akompaniujących im. Uczestnicy nie mogą reprezentować więcej niż jednego kraju. Ponadto osoby, które chcą wziąć udział w eliminacjach, muszą mieć polskie obywatelstwo oraz ukończone 16 lat (najpóźniej 12 maja br.). Jeśli w preselekcjach chce wziąć udział młodszy uczestnik, musi mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 lutego br. Można je wysłać pocztą na adres TVP w Warszawie z dopiskiem „Eurowizja 2018”, przesłać mailowo na eurowizja@tvp.pl lub dostarczyć osobiście do siedziby TVP. Wymagane dokumenty dostępne są na stronie eurowizja.tvp.pl.

Następnie powołana przez TVP wewnętrzna komisja wybierze artystów, którzy zawalczą o możliwość reprezentowania Polski w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Nazwiska uczestników eliminacji krajowych zostaną ujawnione najpóźniej do 6 lutego. Spośród piosenek zakwalifikowanych do krajowych Eliminacji, zwycięzcę wyłonią podczas koncertu na żywo telewidzowie oraz jury. Nadawca publiczny nie ujawnia na razie, kiedy zostaną zorganizowane krajowe eliminacje.

Do tej pory swoje zgłoszenia do TVP złożyli m.in. trio operowe Tre Voci (z utworem „Esistera”), Leszek Stanek („Lost Boy”), Julian Lesiński („Like a Stream”), Patryk Smolarek („Master!”) i Isabell Otrebus („Delirium”).

Tegoroczny 63. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 8 i 10 maja (półfinały) oraz 12 maja (finał) w Lizbonie, przez portugalskiego nadawcę publicznego Rádio e Televisão de Portugal.

Przypomnijmy, że rok temu krajowe eliminacje wygrała Kasia Moś, która awansowała do finału. Jej występ w 62. finałowym koncercie tej imprezy, który odbył się w Kijowie, obejrzało 3,1 mln widzów. Wokalistka z utworem „Flashlight” zajęła 22. miejsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP szuka piosenki na Eurowizję 2018. Zgłoszenia do 1 lutego

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bolec
Ja bym się zgłosił ale śpiiewać nie umiem
9 2
odpowiedź
User
seba
stawiam na Sławomira
19 6
odpowiedź
User
ed
tylko Sławomir !!! Jedziemy !!!
19 5
odpowiedź
User
mon
Skoro TVP promuje muzykę dla ubogich czyli disco polo to niech zrobi konkurs w ich gronie. Zwycięzca krajowej edycji będzie królował na scenie ale na ostatnim miejscu od końca. Zresztą sama Eurowizja nie jest jakoś zbyt prestiżowa i ambitnej muzyki tam jest jak na lekarstwo czyli wcale.
10 31
odpowiedź
User
Kaska
Jeżeli cała lista będzie wygladac jak ta powyższa to może czas najwyższy zrezygnować z Eurowizji.

Mierna podróba Il Volvo czy Il Divo, Stanek który nie wie co ma w życiu robić i reszta zespołów urwana z choinki.

Liczę ze jednak lista zasili się o fajne, zdolne nazwiska.
19 0
odpowiedź
User
sorki
Skoro TVP promuje muzykę dla ubogich czyli disco polo to niech zrobi konkurs w ich gronie. Zwycięzca krajowej edycji będzie królował na scenie ale na ostatnim miejscu od końca. Zresztą sama Eurowizja nie jest jakoś zbyt prestiżowa i ambitnej muzyki tam jest jak na lekarstwo czyli wcale.


A powiedz czego ty jako bogaty słuchasz?
23 3
odpowiedź
User
Lucy
Po sukcesie Edyty Górniak nasza reprezentacja rok rocznie to zjazd z górki na pazurki. Tre Voci, Stanek... z całym szacunkiem...
7 2
odpowiedź
User
ue
I etap rechrystianizacji Europy. Szukajcie, a znajdziecie - w Radiu Maryja.
3 9
odpowiedź
User
widz 100
Mam nadzieję,że na liście znajdą się osoby zdolne,świetnie śpiewające live,pełne pozytywnej energii. Osoby chcące i mające dobry utwór. Osoby ,które same będą miały pomoc ze strony ekipy,która przygotuje do występu,która na miejscu w Lisbonie doradzi,dopilnuje,pomoże. A propo nazwisk to może SARSA i jej najnowszy singiel Motyle i ćmy, a może Brodka, Grzeszczak.
3 6
odpowiedź
User
żyri
Tylko Zenek Martyniuk - Kura już nalazł kandydata...
8 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing